Kaçarken uyuşturucu paketini düşürdü, kayıplara karıştı

banner37

Lefkoşa Surlariçi’nde içinde uyuşturucu olduğu sanılan paketle askeri yasak bölgeyi ihlal ederek KKTC’ye geçen kişi, kendisine engel olmaya çalışan vatandaşı darp etti, koşarak bir arabaya binip gözden kayboldu. Polis, araç sahibini tutukladı

banner87
Kaçarken uyuşturucu paketini düşürdü, kayıplara karıştı
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa Surlariçi’nde Karababa Sokak’ta asgari yasak bölgeyi ihlal ederek, içerisinde 100 gram hintkeneviri, iki gram kokain bulunduğuna inanılan paketle KKTC’ye geçen şahıs her yerde aranıyor.

KKTC’ye geçişi sırasında kendisine engel olmaya çalışan vatandaşı darp edip, kaçtığı esnada elinde tuttuğu paketi olay yerinde düşüren şahsın, DT 052 plakalı salon aracın içerisinde bulunan V.B.’nin yanına giderek aracına binip kaçtığı tespit edildi.

Olayla bağlantısı olabileceği üzerine gözaltına alınan V.B., dün mahkemeye çıkartıldı ve hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.

Zanlı, mahkemeye çıkarıldı

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Attila Enver Etkin tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede şahadeti veren polis memuru Halil Dümenci, 18 Ekim tarihinde saat 20.00 sıralarında Lefkoşa’da Surlariçi’nde Karababa Sokak’taki otopark içerisinde Lefkoşa’da sakin olup şu an tarafımızda aranmakta olan bir şahsın askeri bölgeyi ihlal ederek, elinde tutmakta olduğu koli bandına sarılı paketi KKTC’ye getirmek istediği sırada kendisine engel olmaya çalışan vatandaşı darp ettiğini ve kaçtığı esnada elinde tutmakta olduğu paketi olay mahallinde düşürdüğünü mahkemeye aktardı.

Dümenci, aranan şahsın olay yerinde kaçarak DT 052 plakalı salon araca binip kaçtığı tespit edildiğini söyledi.

Polis Dümenci, içerisinde uyuşturucu olduğu düşünülen söz konusu sarılı paketin Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerine teslim edildiğini belirtti.

Polis memuru Dümenci, açılan pakette yapılan kontrollerde şeffaf naylona sarılı yaklaşık 100 gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile 2 gram kokain türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin tespit edilerek emare olarak alındığını anlattı.

Dümenci, mesele ile ilgili 19 Ekim tarihinde saat 17.00 sıralarında DT 052 plakalı aracın kullanıcı olduğu tespit edilen Lefkoşa’da sakin zanlı V.B.,’nin tutuklandığını ifade etti.

Aynı gün zanlının ikametinde yapılan aramada herhangi bir bulguya rastlanmadığını anlatan Dümenci, yine aynı gün 20.30 sıralarında olayda kullanıldığı tespit edilen aracın Alayköy Sanayi bölgesinde tespit edilerek el konulduğunu söyledi.

Mesele ile ilgili yapılan soruşturmalarda zanlı V.B.’nin olayla ilgisi olduğuna inanıldığı aktaran Dümenci, tahkikatın halen devam ettiğini, mesele ile ilgili gerek olay günü gerekse aracın bulunduğu bölgedeki kamera görüntülerinin incelenerek, konu aracın sürücünün kim olduğunun tespit çalışması yapıldığını vurguladı.

Dümenci, söz konusu uyuşturucu maddelerinin miktar ve türünün net olarak tespiti için laboratuar sonuçlarının beklendiğini söyledi.

Dümenci, uyuşturucu maddelerin üzerinde henüz parmak izi tespitinin yapılmadığını, parmak izi tespitinin yapılmasının ardından çıkacak muhtemel bir parmak izinin şahıs ya da şahısların tespit etmede yardımcı olacağına dikkat çekti.

Mesele ile ilgili aranan şahısların olduğunu, alınması gereken ifadelerin olduğunu, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini belirten Dümenci, bu olgular ışığında tahkikatın salimen yürütülmesi için, zanlının iki gün poliste kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın, tahkikatın yeni başladığını, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96