Kaçarken yakalandılar

banner37

Girne Kalesi’nin arka tarafında bir tekneye binerek adayı terk etmeye çalışan 17’si çocuk 45 kişi, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Kaçarken yakalandılar
banner87

Ediz PİRHAN

Girne Yat Limanı’nın dış tarafında “Kale Arkası” olarak bilinen bölgedeki tekneye baskın düzenleyen polis, 17’si çocuk 45 kişiyi, FETÖ suç örgütüyle bağlantıları olduğu gerekçesiyle gözaltına aldı. Çocuklar dışındaki 28 kişi dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis, önceki akşam saat 22.30 sıralarında aldığı ihbar üzerine kale arkasındaki bölgede bulunan tekneye operasyon düzenledi ve Yunanistan’a kaçmak için tekneye binen 45 kişiyi suçüstü yakaladı.

Olaydan hemen sonra, dün 19 erkek ve 9 kadın zanlı Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme soruşturmanın devamı için 28 zanlının 3 gün tutukluluğuna emir verdi.

Mahkemeye bilgi aktaran polis, zanlıların FETÖ suç örgütüyle bağlantıları bulunduğu gerekçesiyle Türkiye’de aranmakta olduklarını belirtti.

Cep telefonlarını denize attılar

Operasyon sırasında yaşananları da mahkemeye aktaran polis, Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalan zanlıların üzerinde bulundurdukları cep telefonlarını denize attıklarını söyledi. Dalış araştırmalarında 5 cep telefonunun bulunduğunu, bunların 3 tanesinin sahiplerinin tespit edildiğini ifade eden polis, 2 tanesinin de halen soruşturmada olduğunu, en kısa sürede sahiplerini ortaya çıkaracaklarını belirtti.

Polis, KKTC’de ikamet eden zanlıların özel mülkleri ve özel mülklerdeki elektronik cihazların da inceleneceğini söyleyerel dalış ekiplerinin diğer telefonlar için arama çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER