Kaçırdı, dövdü, elinden zor kurtuldu!

banner37

Lefkoşa Fuar Alanı önünde, eski nişanlısını, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle zorla kaçırdıktan sonra başına ve yüzüne defalarca vurmak suretiyle ciddi şekilde darp eden Berkan Demirbaş tutuklandı

banner87
Kaçırdı, dövdü, elinden zor kurtuldu!
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefkoşa Fuar Alanı önünde, eski nişanlısını, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle zorla aracına bindirip kaçırdıktan sonra ciddi şekilde darp eden Berkan Demirbaş tutuklandı.

Polis, zanlı Berkan Demirbaş’ın zorla kaçırdığı eski nişanlısına “Başkasıyla olmayasın diye seni öldüreceğim” dediğini, ardından da başına ve yüzüne defalarca vurduğunu belirtti. Polis, müşteki kadının Boğazköy civarında yarı çıplak bir vaziyette zanlının elinden kaçmayı başarıp polise sığındığını bildirdi.

Olayın, polisin bilgisine gelmesi üzerine de zanlı Berkan Demirbaş’ın, Mağusa bölgesinde tespit edilerek tutuklandığı ifade edildi.

“Zorla İnsan Kaçırma”, “Şiddet Tehdidi”, “Kasti Hasar” ve “Ciddi Darp” suçlarından tutuklanan zanlı Berkan Demirbaş, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

“Başına ve yüzüne

defalarca vurdu”

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, iddia makamı adında savcı Aysın Bilgin, Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Kamuran Kale’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kale, zanlının, 7 Temmuz tarihinde, saat 20.30 sıralarında, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle eski nişanlısını Lefkoşa’daki Fuar Alanı önünden, zorla, LP 605 plakalı araca bindirip kaçırdığını belirtti.

Kale, zanlının daha sonra bahse konu araçla Dikmen istikametine doğru ilerledikleri sırada sol eliyle müştekinin başına ve yüzüne defalarca vurarak ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

“Müşteki yarı çıplak

kaçmayı başardı”

Ayrıca zanlının, müştekiye hitaben “Başkasıyla olmayasın diye seni öldüreceğim” dediğini belirten Kale,  müştekinin, Boğazköy civarında söz konusu araçtan inip kaçmaya çalışması üzerine de zanlının, müştekinin giydiği tulumu çekip yırtmak suretiyle kasti hasara uğrattığını aktardı.

Polis memuru Kamuran Kale, müştekinin yarı çıplak bir vaziyette zanlının elinden kurtulmayı başarabildiğini belirterek, anayolda otostop çekip Boğazköy Karakolu’na sığındığını kaydetti.

Kale, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlı Berkan Demirbaş’ın Mağusa bölgesinde tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

“Trafik kazası da yaptı”

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmada, zanlının, olay esnasında Dikmen bölgesinde bir de trafik kazası yaptığının tespit edildiğini belirten Kale, kaza mahallinden de kaçtığının belirlendiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Kamuran Kale, soruşturmanın henüz yeni başladığını, zanlı aleyhine trafik tahkikatının da yapılması gerektiğini belirterek, ilk etapta üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75