banner6

Kaçırılan 2 Pakistanlı daha olabilir

banner37

Pakistan’dan KKTC’ye çalışmak için gelen 2 kişiyi kaçırıp, ciddi şekilde döven ve paralarını çaldıktan sonra da ailelerini arayıp tehditle para talep etmekle suçlanan 3 zanlının tutukluluğu 6 gün daha uzatıldı.

Kaçırılan 2 Pakistanlı daha olabilir
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Pakistan’dan KKTC’ye çalışmaya için gelen Mohammad Sajit Pervez ve Mohammad Ali

Raza’yı kaçırıp ciddi şekilde döven ve bin 400 Dolar ve 800 TL nakit paralarını zorla çaldıktan sonra da Pakistan’daki ailelerini arayıp tehditle 8 bin Euro para talep ettikleri iddia edilen Erkan Urkan (40), Ömer Yıldızdal (48) ve Muhammad Akram’ın (32) tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatıldı.

Polis mesele ile ilgili zanlı konumunda olan 2 Pakistan uyruklu şahsı ararken, zanlıların 2 kişiyi daha kaçırmış olabileceğine inanıyor.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Şükrü Hafız’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Şükrü Hafız, meselenin soygun, insan kaçırma, ciddi darp, çalmak kastıyla tehdit ve mal talebiyle ilgili olduğunu söyledi.

Hafız, zanlıların ve aranmakta olan 2 kişinin, 6 Şubat 2017 tarihinde saat 20.30’da Gazimağusa’da KKTC’ye

ön izinle çalışmaya gelen Pakistan uyruklu Mohammad Sajit Pervez ve Muhammad Ali Raza’yı kalmakta oldukları Sakarya Mahallesi’ndeki evlerinde zorla alıkoyup darp ettiklerini, ardından da zanlı 1 Erkan Urka’ın Toyota marka aracının bagaj kısmına üst üste koyup Lefkoşa’da Özkanoğluları isimli pansiyona götürdüklerini anımsattı.

Hafız, zanlıların Pervez ve Raza’yı, pansiyondaki dairede ciddi şekilde darp edip zorla Pervez’in cebinde bulunan toplam 600 ABD Doları ve 50 TL ile Raza’nın üzerinde bulunan 800 ABD Doları ve 150 TL nakit parayı zorla alarak soygun suçunu işlediklerini belirtti.

Zanlıların daha sonra konu şahısların Pakistan’da bulunan ailelerini “İmo” isimli görüntülü konuşma sisteminden arayarak kendilerine 8 bin Euro göndermemeleri durumunda Pervez ve Raza’yı parçalayarak öldüreceklerini ve denize atacaklarını söyleyerek çalmak kastıyla tehditle mal talebinde bulunduklarını belirten Hafız, olayın polise 7 Şubat 2017 tarihinde rapor edildiğini söyledi.

Tanık polis, aynı gün zanlıların Gazimağusa’da tespit edilip tutuklandıklarını dile getirdi.

Zanlıların 8 Şubat’ta mahkemeye çıkarılarak haklarında 2 gün tutukluluk emri alındığını hatırlatan Hafız, bu süre içerisinde her 3 zanlının da evinde mahkeme emriyle arama yapıldığını dile getirdi.

Zanlı 1Erkan Urkan’ın evinde zanlı 3 Muhammad Akram’e ait çanta içerisinde birçok Pakistan uyruklu şahsın bilgileri, pasaport fotokopileri ve ön izinleri bulunduğunu belirten Hafız, çanta içerisinde 2 adet cep telefonu da bulunduğunu ve incelenmeye başladığını söyledi.

Müşteki konumunda 2 mağdur Pakistan uyruklu şahsın daha olabileceğini düşündüklerini belirten Hafız, aranan şahıs ve emareler olduğunu söyleyerek zanlıların 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını yanıtlayan Şükrü Hafız, zanlı 1 Erkan Urkan ve zanlı 3 Muhammad Akram’ün gönüllü ifade verdiğini, bu ifadelerin teyit ve tekzibi yapılmadığını ve olayı gören 2 Pakistan uyruklu şahsın daha arandığını kaydetti.

Savcı Hasan Boşnak talep edilen süreyi 6 gün ile sınırlandırdı.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların 6’şar gün daha poliste tutuklu kalmalarını emretti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 11:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104