banner6

Kaçırıp dövdü, ölümle tehdit etti

banner37

Kız meselesi yüzünden arasında husumet bulunan E.C.Ç.’yi bir mekanda zorla alıkoyup, arabasında darp edip, cep telefonuna el koyan zanlı İ.D. tutuklandı

Kaçırıp dövdü,  ölümle tehdit etti
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Kız meselesi yüzünden arasında husumet bulunan E.C.Ç.’yi bir mekandan zorla alıkoyup, arabasında darp edip, öldürmekle tehdit ederek, cep telefonuna el koyan zanlı İ.D., tutuklandı.

“Adam kaçırma”, “Darp”, “Soygun” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşe Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Kezban İnce, tanık olarak polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlı İ.D.’nin 17 Aralık 2021 tarihinde saat 17.30 raddelerinde aralarında yaşanan kız meselesi ile ilgili anlaşmazlık nedeni ile E.C.Ç.'yi Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir eğlence mekanından zorla alıkoyup, kullanmakta olduğu GN 270 plakalı salon araca bindirdiğini ve Değirmenlik’te bulunan Beşparmak dağyolu üzerinde araç içerisinde darp edip, “Seni öldüreceğim” diyerek, şiddet tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı. 

Polis memuru Ali Aydoğanlı, müştekinin polisi aramak istemesi üzerine, elindeki cep telefonunu zorla alarak zanlının soygun suçu işlediğine de dikkat çekti.

Aydoğanlı, aynı gün zanlının derdest emri gereği tutuklandığını, aranmakta olan emare ve yine incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirtip, üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110