Kadın evden taşındı, Altan serbest kaldı

banner37

Ayrıldığı ancak aynı evde yaşadığı eski eşi D. Y.’yi kıskançlık nedeniyle ciddi şekilde darp edip, tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan Menteş Zekai Altan, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

banner87
Kadın evden taşındı, Altan serbest kaldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ayrıldığı ve henüz aynı evde yaşadığı eşi D. Y.’yi kıskançlık nedeniyle ciddi şekilde darp edip, öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan Menteş Zekai Altan, teminatla serbest bırakıldı.

   Polis, D. Y.’nin evden taşındığını mahkemeye aktardı.

   “Ciddi darp”, “Şiddet tehdidi” ve “İthale-i lisanda bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Altan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Cennet Koruk’u dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Koruk, 26 Ekim’de Lefkoşa’da zanlı Menteş Zekai Altan’ın oturma odası içinde ayrıldığı eşi D. Y., ile kıskançlık yüzünden tartıştığı esnada, “Eğer bu akşam 23.00’e kadar evden gitmezsen seni öldürürüm” diyerek tehdit ettiğini kaydetti.

   Polis memuru Cennet Koruk, zanlı Menteş Zekai Altan’ın daha sonra D. Y.’yi tokatlayıp, saçından sürükleyerek, yumrukladığına dikkat çekti.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Koruk, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75