'Kadına sarılıp, alnından öptü'

banner37

KKTC’de eğitim gören oğlunun yanına tatile gelen Mehmet Ali Eryılmaz, Girne’de bir işyerinde çalışan genç kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı

'Kadına sarılıp, alnından öptü'
banner8

Elmas TOKAY

KKTC’de eğitim gören oğlunu ziyarete gelen Mehmet Ali Eryılmaz isimli kişi, Girne’de bir işyerinde çalışan genç kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. İlk anda hakkındaki suçlamayı kabul etmeyen Eryılmaz, polisin olay anını gösteren güvenlik kamerası görüntüsünü bulmasının ardından, suçunu kabul etti.

Eryılmaz, aleyhindeki suçtan ileride yargılanmak üzere dün teminat maksadıyla mahkemeye çıkarıldı.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Hüseyin Soyel’i dinletti. Soyel zanlı Eryılmaz’ın “cinsel saldırı” ve “cinsel taciz” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Olayın 27 Haziran 2017 tarihinde sabah saatlerinde meydana geldiğini kaydeden Soyel, zanlının iş yerine gidip orada çalışan kadına hitaben, “sana canım kaynadı” dediğini ve zorla kollarıyla sarılıp, yine zorla alnından öptüğünü söyledi.

Zanlının olayın ardından incelenen kamera görüntülerinden sonra, suçunu itiraf ettiğini ve bir gönüllü ifade verdiğini anlatan Soyel, tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Soyel, zanlının ülkeye 23 Haziran 2017 tarihinde giriş yaptığını, turist vizesiyle ülke bulunduğunu ve oğlunun burada öğrenci olduğunu kaydederek, davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, meselenin ciddiyetine dikkat çekti ve zanlının, davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada üç kez ispat-ı vücut yapmasına, 2 bin TL nakdi kefalet yatırmasına, ayrıca 50 bin TL’lik de şahsi kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 08:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75