Kadını boğarak öldürmeyi planlamışlar

banner37

Lapta’da 72 yaşındaki İngiliz uyruklu kadına tecavüz eden İsmet Şahin’in itirafları, 3 suç ortağını yakalattı. Dört zanlının önceden kadının evine nasıl girileceği, hırsızlığın nasıl yapılacağı hatta cinayeti nasıl işleceklerinin planını yaptıkları ortaya çıktı

banner87
Kadını boğarak öldürmeyi planlamışlar
banner90
banner99

ÇALDIKLARI ALTINLAR SAHTE ÇIKINCA SATAMADILAR… Zanlı İsmet Şahin’in itirafı suç ortakları Eyüp Avşar, Engin Çelikbaş ve Mehmet Bozdağ’ı da yakalattı. Zanlı İsmet Şahin’in kadının evine zanlı Eyüp Avşar’la girdiği, çaldıkları ziynet eşyalarının bir kısmını satmaya çalıştıkları ancak gerçek altın çıkmadığı için satamadıkları belirtildi. Zanlılardan Mehmet Bozdağ’ın İngiliz kadının 35 yıllık komşusu olduğu, zanlı Eyüp Avşar’ın ise emlakçı olduğunu söyleyip, soygun yapacakları evin fotoğraflarını çektiği belirlendi.

Lapta’da Ağustos 2019’da 72 yaşındaki İngiliz uyruklu kadına tecavüz etmekle suçlanan İsmet Şahin’in itirafları, hem 3 suç ortağını hem de olayın ciddiyetini ortaya çıkardı.

İsmet Şahin’in Eyüp Avşar, Engin Çelikbaş ve Mehmet Bozdağ’la birlikte kadının evine nasıl girileceğini, para kasasının nasıl çalınacağını hatta kadını öldürmek için planlar yaptığı ortaya çıktı.

Zanlıların soygundan sonra İngiliz kadını, otopside çıkmayacağı düşüncesiyle boğarak öldürmeyi planladıkları belirlendi.

İngiliz kadının evinden çalınan ziynet eşyalarının bir kısmını saklayan zanlıların, bir kısmını ise satmaya çalıştıkları ancak gerçek altın çıkmadığı için satamadıkları kaydedildi.

Dört zanlı dün Girne’de mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 7’şer günlük tutukluluk emri alındı.

Önceden plan yaptılar

Polis, 3 Eylül’de Türkiye Cumhuriyeti Kriminal Polis Laboratuvarı’ndan gelen DNA raporunda, Lapta’da mart ayında meydana gelen tecavüz olayının, 2012 yılı içerisinde Esentepe’de meydana gelen silahlı soygun olayını gerçekleştiren İsmet Şahin’e ait olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Polis, 4 Eylül’de İsmet Şahin’in mahkeme emri gereği tutuklandığını ifade ederek 7 Eylül’de Şahin’in Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrolden geçirildiğini belirtti.

10 Eylül’de zanlının ikinci bir ifade verip, suç ortakları olduğunu söylediğini anlatan polis, Şahin’in ifadesinde Lapta’da 2019 yılı Mart ayında 72 yaşındaki İngiliz uyruklu kadının evine zanlı Eyüp Avşar’la girdiğini itiraf ettiğini söyledi.

Polis, yapılan soruşturmada zanlı Şahin’in doktor eldiveni giyip eve girdiğini tespit ettiklerini açıkladı. Zanlılar İsmet Şahin ile Eyüp Avşar’ın İngiliz kadının evinden ziynet eşyası çaldıklarını kaydeden polis, bir kısmını gizlediklerini, bir kısmını da satmaya çalıştıklarını ancak gerçek altın çıkmadığı için satamadıklarını ifade etti. Polis, zanlı Avşar’ın suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Polis, zanlı Şahin’in ayrıca ifadesinde Ağustos-Eylül ayları arasında İngiliz kadının evinde bulunan kasayı soymak için Eyüp Avşar, Engin Çelikbaş ve Mehmet Bozdağ’la plan yaptıklarını söylediğini aktardı. İfade üzerine zanlı Eyüp Avşar, Engin Çelikbaş ve Mehmet Bozdağ’ın tutuklandığını anlatan polis, evi soyulan kadının zanlı Mehmet Bozdağ’ın 35 yıllık komşusu olduğunu, zanlı Eyüp Avşar’la da satılık araba meselesi yüzünden tanıştıklarını söylediğini aktardı.

Polis, ayrıca zanlı Avşar’ın emlakçı olduğunu söyleyip, soygun yapacakları evin fotoğraflarını çektiğini de ifade etti.

Polis memuru, zanlıların soygundan sonra kadını otopside çıkmayacağı düşüncesiyle boğarak öldürmeyi de planladıklarını kaydetti.

(KAMALI Haber)

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75