Kadını ‘ciddi şekilde’ dövdü, teminatı da ‘ciddi’ oldu

banner37

Alayköy’de bir gece kulübünde, kendisi ile sohbeti bitirmek isteyen kulüp çalışanı Tatiana Trushkova’yı ciddi şekilde darp eden Levent Metin, bağlandığı ciddi teminat şartlarını yerine getiremedi

Kadını ‘ciddi şekilde’ dövdü, teminatı da ‘ciddi’ oldu
banner99

MAHKEME 40 BİN TL NAKDİ TEMİNAT İSTEDİ… Mahkeme, kendisiyle sohbeti bitirmek isteyen Tatiana Trushkova’yı, yumruk, tokat ve tekmeleyerek ciddi şekilde döven Levent Metin’i, diğer şartların yanında 40 bin TL nakdi teminat yatırması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına karar verdi. Mahkemenin belirlediği miktarı yatıramayan Metin, cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübünde, geçtiğimiz haftalarda kendisi ile sohbeti bitirmek isteyen kulüp çalışanı Tatiana Trushkova’nın saçlarını çekip, yüzüne defalarca yumruk, tokat ve tekme atan zanlı Levent Metin, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Mahkemenin bağladığı diğer şartların yanında 40 TL’lik nakdi teminat şartını yerine getiremeyen Levent Metin, şartları yerine getirinceye veya yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Cennet Okur’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Okur, zanlı Levent Metin’in 08.09.2019 tarihinde saat 01.30 raddelerinde, Alayköy’de faaliyet gösteren Dolls Gece Kulübü içerisinde olayın yaşandığını kaydetti.

Kendisi ile sohbeti iptal etmek istediği gerekçesiyle kulüpte çalışmakta olan Tatiana Trushkova’nın saçlarını her iki eliyle çekerek yüzüne defalarca yumruk ve tokat vurarak, ayağı ile yüzüne tekme atmak suretiyle “Ciddi Darp” suçundan methaldar olduğunu aktaran Okur, müşteki Tatiana Trushkova’nın aynı gün Kolan British Hospital’de müşahede altına alındığını kaydetti.

Zanlı Levent Metin’in 14.09.2019 tarihinde Girne’de polise teslim olduğunu mahkemeye aktaran Okur, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının aleyhindeki ithamın ciddiyetine vurgu yapıp, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 40 bin TL nakdi teminat yatırması,  KKTC vatandaşı üç kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

   Ancak, şartları yerine getiremeyen zanlı, cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75