“Kadını yumrukladı, yerlerde sürükledi”

banner37

Menteş Zekai Altan, ayrıldığı ancak aynı evde yaşadığı eski eşi D.Y.’yi kıskançlık nedeniyle ciddi şekilde darp edip, tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı

banner87
“Kadını yumrukladı, yerlerde sürükledi”
banner99

“SALDIRDIM ÜSTÜNE”… Mahkemede söz alan zanlı Menteş Altan, “Evin içinde sadece çantasından çektim. Şiddet yanlısı birisi değilim. İyi niyet gösterdim. Evimde kalmasına izin verdim. İyi bir babayım. Bunu beni tanıyanlar biliyor. Saldırdım üstüne” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Menteş Zekai Altan, ayrıldığı ve henüz aynı evde yaşadığı eşi D.Y.’yi kıskançlık nedeniyle ciddi şekilde darp edip, tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Ciddi darp”, “Şiddet tehdidi” ve “İthale-i lisanda bulunmak” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Altan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayça Soykara’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Soykara, 26 Ekim’de Lefkoşa’da zanlı Menteş Zekai Altan’ın oturma odası içinde ayrıldığı eşi D.Y., ile kıskançlık yüzünden tartıştığı esnada, “Eğer bu akşam 23.00’e kadar evden gitmezsen seni öldürürüm” diyerek tehdit ettiğini kaydetti.

Polis memuru Ayça Soykara, zanlı Menteş Zekai Altan’ın daha sonra D.Y.’yi tokatlayıp, saçından sürükleyerek, yumrukladığına dikkat çekti.

Olaya mahalle sakinlerinin görgü tanıklığı ettiğini belirten Soykara, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Menteş Zekai Altan, “Evin içinde sadece çantasından çektim. Şiddet yanlısı birisi değilim. İyi niyet gösterdim. Evimde kalmasına izin verdim. İyi bir babayım. Saldırdım üstüne” dedi.

Yargıç Şevket Gazi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108