Kadının peşini bırakmıyor

banner37

Gazimağusa’da kendisiyle sevgili olmayı istemeyen ve yakınına yaklaşma yasağı olan F. B.’nin işyerine gidip, kapı önüne camdan takı ve süs eşyası bırakan Rifat Selimoğlu, 45 gün cezaevine gönderildi

banner87
Kadının peşini bırakmıyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kendisiyle sevgili olmayı istemeyen ve yakınına 200 metreden fazla yaklaşma yasağı olan F. B.’nin işyerinin kilitli kapısını zorlayarak açmaya çalışıp, kapı önüne camdan takı ve süs eşyası bırakan Rifat Selimoğlu, şikayet üzerine tutuklandı.

“Aile Yasası’na aykırı hareket” ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklanan 30 yaşındaki Selimoğlu, benzer suç işleme ihtimali göz önünde tutularak, 45 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Polis, F. B.’ye karşı aynı suçu daha önce de işleyen zanlının, yargıyı bekleyen benzer 5 dosyası daha bulunduğuna dikkat çekti.

Zanlı Selimoğlu: Serbest bırakın, hatamı anladım

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser’in sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan yanıtladı.

Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, 28 Nisan 2019’da, saat 15.40’ta, kendisiyle sevgili olmayı istemeyen ve yakınına 200 metreden fazla yaklaşma yasağı olan F. B.’nin işyerinin kilitli kapısını zorlayarak açmaya çalışıp, adı edilene hitaben, “Seninle konuşmak istiyorum” dediğini belirtti.

Salih Fidan Ersan, konu işyeri önünde camdan takı ve süs eşyası bırakmak suretiyle, Aile Yasası’na aykırı hareket eden zanlının, F. B.’ye karşı benzer suç işlediğini anlattı.

KKTC vatandaşı olan zanlının aleyhine başlattığı soruşturmayı tamamladığını kaydeden tanık polis, zanlının serbest kalması halinde yeniden suç işleyeceğinin aşikâr olduğunu belirtti ve mahkemeden zanlı aleyhine cezaevi talep etti.

Genç zanlı, söz verilmesi üzerine, bir önceki celse “Bir daha yapmayacağım” diye söz verdiği yargıçtan yine af diledi ve “Hatamı anladım, serbest bırakın” diye yalvardı.

Huzurundaki şahadeti ve zanlının beyanları değerlendiren yargıç, bu kez zanlıya şans tanımadı ve zanlıyı,

her ne şart altında olursa olsun, 45 günü geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75