Kadriye yine uslanmadı

banner37

2008 yılında bugüne kadar birçok insanı dolandıran ve işlediği bu suçlardan hapis yatan Kadriye Denise Sürücü, şimdi de Girne’de iki marketi dolandırmaktan tutuklandı

Kadriye yine uslanmadı
banner99

Elmas TOKAY

Ülkenin birçok yerinde 2008 yılından beridir, sahtekarlıkla para temini başta olmak üzere, farklı suçlardan hapis yatan, ancak uslanmayan Kadriye Denise Sürücü, 11 ve 18 Temmuz 2017 tarihlerinde iki farklı marketi dolandırarak sahtekarlıkla para temin ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

Girne Turizm Limanı’ndan önceki gün çıkış yapmak isterken polis tarafından yakalanan Kadriye Denise Sürücü, dün çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi’nin emriyle yargılanıncaya kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Memuru İbrahim Varol, zanlı Kadriye Denise Sürücü’nün, “sahtekarlıkla para temini” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Varol, zanlının 11 Temmuz 2017 tarihinde, bir markete girerek deniz reyonundan, bir gün önce para ödemeden aldığı iki adet şişme botu, kasiyere, bir gün önce aldığını söyleyip 193 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini söyledi.

Zanlının yine 18 Temmuz 2017 tarihinde, başka bir markete giderek, bebek reyonundan, para ödemeden 3 adet bez, 4 adet bebek maması aldığını kaydeden Varol, kasiyere giderek aynı gün aldığını söyleyip iade ederek 394,6 TL nakit parayı sahtekarlıkla temin ettiğini söyledi.

“Benzer çok fazla suçu var”

banner134

Polis Memuru İbrahim Varol, zanlı Denise Sürücü’nün, 2008 yılından bugüne kadar iddia makamı tarafından Kaza Mahkemesi’ne getirilen, “başkasının kimliğine bürünmek ve sahtekarlıkla para temini” suçlarından 4, “ithale-i lisan (küfür)” suçundan 1, “kasti hasar” suçundan 1, “Oteller Yasası’na aykırı hareket” suçundan 1, “sirkat” suçundan 4 ve “sahtekarlıkla para temini” suçundan da 34 ayrı meselesi olduğuna dikkat çekti.

Zanlıyla ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Varol, bu aşamada davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanılmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alan Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88