Kaldırımda buldukları çanta başlarına dert açtı

banner37

İçerisinde harita ölçüm cihazı kutusu, çeşitli aparatları ve güneş gözlüğü bulunan çantayı “çalmakla” suçlanan F.D. ve tasarrufuna alan S.D. tutuklandı

Kaldırımda buldukları  çanta başlarına dert açtı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Ahmet Burak Keşkek'e ait harita ölçüm cihazı kutusu, çeşitli aparatları ve güneş gözlüğü bulunan çantayı kaldırım üzerinde bulup, alan F.D ve tasarrufuna alan oğlu S.D. tutuklandı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar, dün yargı huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 19.11.2020 tarihinde saat 11.30’daŞht. Kemal Ali Sokak'ta kaldırım üzerinde bulunan Ahmet Burak Keşkek'e ait Faro120 3d marka siyah renk harita ölçer cihaz kutusu ve içerisinde bulunan; 1 adet yedek batarya, 1 adet şarj cihazı,3 adet şarj cihazı kabloları, 1 adet temizlemek için yeşil hava pompası, 1 adet içine kapanan koyu krem rengi için fırça, 1 adet siyah temizleme bezi, 1 adet siyah renkpilot model Rayban marka gözlük, kutusunda muhafaza edilen 2 adet her biri 16 gb'lıksd kartlar ve l şeklinde alyan anahtarın zanlı F.D. tarafından sirkat edildiğini kaydetti.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, konu çantayı ve içindeki eşyaları, daha önceden temin edilen kamera görüntülerinden zanlı F.D.’nin sirkat ettiğinin tespit edildiğine değindi.

Ergüleç, aynı tarihte zanlı F.D.’nin derdest emri gereği tutuklandığını ve yapılan soruşturmada sirkat ettiği eşyaları evine götürdüğünü ve aynı adreste ikamet eden oğlu zanlı S.D.'nin konu eşyaları aldığının tespit edildiğini anlattı.

Ergüleç, aynı tarihte meseleye zanlı S.D.’nin de methaldar olduğu tespitedildiğinden derdest emri gereği tutuklandığını ve eşyaların bir kısmının tasarrufunda tespit edilipemare olarak alındığınıkaydetti.

Mesele ile ilgi olarak soruşturmanın devam ettiğini ve zanlı S.D.’nin mesele ile ilgili olarak verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini, alınması gereken ifadeler ile kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Ergüleç, zanlıların iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı F.D. “Ben çöp toplarım. Çöpün yanında buldum. Hırsız değilim” dedi.

Zanlı S.D. ise, “Çantayı annem buldu. Polisi aradı ve polisin içinde önemli bir şey olup, olmadığına ilişkin  sorusu üzerine, önemli bir şey olmadığını söyledik. Hırsız değiliz. Sağlık sorunlarımız var. Tutuklu kalmak istemiyoruz” dedi.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlılara olayın araştırılacağını belirtip, iki gün poliste tutuklu kalmalarına ayrıca doktor kontrolünden geçirilmelerine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75