banner6

Kalkan, evinde yakalandı

banner37

Deniz Off Licence isimli iş yerinin kurşunlaması olayı ile ilgili olarak tutuklanan Koral Kalkan’ın evinde mermi çekirdeği, çok sayıda cep telefonu, oyuncak tabanca ve polis şapkası bulundu

Kalkan, evinde yakalandı
banner151

Ahmet VAMIK

Lefkoşa Ortaköy bölgesinde faaliyet gösteren Sercan Deniz’e ait Deniz Off Licence isimli işyerinin 4 Mayıs 2017 tarihinde kurşunlanmasıyla ilgili ilk tutuklama, olayın üzerinden yaklaşık bir ay geçtikten sonra gerçekleşti.

Kurşunlama sonrasında geniş çaplı bir soruşturma yürüten polis tarafından Bostancı’daki evinde gözaltına alınan Koral Kalkan isimli kişi, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılarak hakkında üç gün tutukluluk kararı alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Çavuşu Mustafa Dağsevenler’i tanık olarak dinletti.

Meselenin tahkikat memurluğunu yürüten Dağsevenler, 4 Mayıs 2017 tarihinde 04.00 sıralarında Lefkoşa Ortaköy bölgesinde Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Deniz Off Licence isimli işyerine 9 mm çapında tabanca ile üç el ateş edildiğini ve söz konusu işyerinin vitrin camı ile alüminyum çerçevenin isabet aldığını belirtti.

Kamera görüntüleri ile telefon dökümlerinin incelendiğini ve yürütülen geniş çaplı soruşturma sonucunda meseleyle ilgisi olduğuna inanılan Bostancı’da sakin Koral Kalkan’ın evinde tespit edilerek gözaltına alındığını kaydeden Mustafa Dağsevenler, zanlı Kalkan’ın yatak odasında yer alan çekmece içerisinde kullanılmış iki adet mermi çekirdeği, çok sayıda farklı modelde cep telefonu, yine yatak odasında dolabın içerisine saklanmış bir adet cep telefonu, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan poşet, oyuncak çakmak tabanca ve bir adet trafik polisi şapkası bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Telefonlar data incelemesinde

Zanlı Koral Kalkan’ın evinde bulunan telefonların incelenmesi amacıyla data inceleme şubesine gönderildiğini belirten Mustafa Dağsevenler, incelenmesi gereken kamera kayıtları olduğunu ve meselede kullanılan tabancanın henüz bulunamadığını ifade ederek, zanlının üç gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Ayşe Şadi Kaymak, meselenin tahkikatının devam ettiğini, incelenmesi ve bulunması gereken emareler olduğunu belirterek, zanlının serbest kalması halinde emarelere müdahale etme ihtimali bulunduğunu bu nedenle üç gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Koral Kalkan, Deniz Off Licence isimli işyerinin kurşunlanması olayıyla ve işyeri sahipleriyle bir alakası olmadığını söyledi. Evinde bulunan emarelerin bu meseleyle bir alakası bulunmadığını da savunan Kalkan, tutuklanmasının ardından polis tarafından zorlandığı yönünde iddialarda bulundu. Astım hastası olduğunu ve nefes darlığı sorunu yaşadığını da söyleyen Kalkan, doktor kontrolünden geçmeyi talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı Koral Kalkan’ın tahkikat amaçlı üç gün süreyle tutuklu kalmasını ve doktor kontrolüne götürülmesini emretti.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 08:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110