Kamera görüntüleri ele verdi

banner37

Girne’de faaliyet gösteren bir market içerisinden Elif Evli’ye ait çantadan 200 TL nakit para çalan G. G. tutuklandı

banner87
Kamera görüntüleri ele verdi
banner90
banner99

Girne’de faaliyet gösteren bir market içerisinden Elif Evli’ye ait çantadan 200 TL nakit para çalan G. G. tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı bir kişinin 5 bin TL değerinde kefalet sendi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mert Gültuna olayla ilgili bulguları aktardı.

Tutuksuz yargılanacak

Gültuna huzurda bulunan zanlı G. G.’nin 31 Aralık 2019 tarihinde saat 16.40 raddelerinde Girne'de faaliyet gösteren KAR Market isimli işletmede çalışmakta olduğu sırada yine aynı markette kasiyer olarak çalışmakta olan Elif Evli'ye ait ve marketin ikinci katında bulunan depo bölümünde muhafaza edilen siyah çanta içerisindeki kırmızı renk cüzdan içerisinden 200 TL nakit parayı çaldığını söyledi.

Polis, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine 4 Ocak 2020 tarihinde incelenen kamera görüntülerinde zanlının işlediği suçun tespit edildiğini ve G. G.’nin aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti.

Gültuna, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, zanlının TC vatandaşı olup ülkemizde çalışma izni ile bulunduğunu belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç zanlının ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı yurtdışına çıkışının yasaklanmasın haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı muteber 1 kişinin 5 bin TL değerinde kefalet sendi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108