banner6

Kamera görüntüleri ele verdi

banner37

2 aydır bakıcılığını yaptığı felçli olan ve konuşamayan O. S. isimli 91 yaşındaki adamı tokatlayarak hastanelik eden Oğuzhan Ar, tutuklandı.

Kamera görüntüleri ele verdi
banner150

banner150

banner99

Elmas TOKAY

Türkiye’den çalışmak için 22 Temmuz 2017 tarihinde ülkeye 90 günlük vize ile giren Oğuzhan Ar isimli kişi, 2 aydır bakıcılığını yaptığı, felç geçirdiği için konuşamayan ve yatalak olan 91 yaşındaki O. S. isimli adamı tokatlayarak darp etti.

Yaşlı adamı hastanelik eden Ar, evde bulunan kamera kayıtlarından fark edilirken, yapılan şikâyet üzerine polis tarafından tutuklandı.

Aldığı tokat darbeleri ile ciddi şekilde sarsılan 91 yaşındaki O. S.’nin ise özel bir hastaneye kaldırıldığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Ar, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Polis Memuru Yalgı Döşenci şahadet verdi.

Polis Memuru Yalgı Döşenci, olayın Girne’de 22 Eylül tarihinde saat 03.30 raddelerinde meydana geldiğini anlattı.

Döşenci, zanlının ortada bir neden yokken yatalak olan ve konuşamayan 91 yaşındaki O. S.’nin yüzüne tokat attığını söyledi.

Aldığı darbeler sonucu ciddi şekilde sarsılan O. S.’nin özel bir hastanede tedavi altında tutulduğunu ifade eden Döşenci, zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını ve ülkede 90 günlük vize ile bulunduğunu belirtti. Döşenci, zanlının davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mesutoğlu, “Darp suçları endişe yaratıyor”

Yargıç Mesut Mesutoğlu, “darp” suçlarının kamuda endişe yaratan ve artış gösteren suçlardan olduğuna dikkati çekti. Mesutoğlu, zanlının ülkede yasal statüsü olmadığını belirterek, davası görüşülünceye kadar 1 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104