banner6

Kamera kayıt cihazını da çaldılar!

banner37

Polis, bölgede meydana gelen benzeri hırsızlık olaylarını araştırırken, Gönyeli'deki “Akayoğlu Bross" adlı marketi soymakla suçlanan iki kişiye beşer gün daha tutukluluk verildi

Kamera kayıt cihazını da çaldılar!
banner99

Ahmet VAMIK

“Dükkan açma”, “Hırsızlık” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Süleyman Yılkar ile 17 yaşındaki A.E., dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. İki zanlının 5 gün daha tutukluluk kararı alındı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, 10 Temmuz’da sabah saat 05.15’te, Gönyeli’de faaliyet gösteren Oğuz Akayoğlu’na ait “Akayoğlu Bross” isimli marketin açılması ile ilgili olarak yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, iki zanlının tutuklandığını belirtti.

Aygün Karagil, söz konusu işyerinden iki adet yazar kasa içinden 4 bin TL nakit para, 500 ABD doları, 100 Euro, 60 Sterlin çalındığını aktardı. Karagil, ofis kısmının kapısının kırılıp, kamera kayıtlarının muhafaza edildiği CMS marka DVR kamera kayıt cihazının çalındığına da dikkat çekti.

banner134

17 yaşındaki çocuğun gönüllü ifade verdiğini söyleyen Karagil, 5 bin 200 TL değerindeki yazar kasa ve kamera kayıt cihazının zanlının tasarrufunda bulunarak emare alındığını anlattı.

Polis memuru Aygün Karagil, bölgede meydana gelen benzeri hırsızlık olaylarıyla zanlıların bağlantısı olup, olmadığının araştırılacağını ve zanlılar ile ilgili tahkikatın devam ettiğini belirterek 5 gün süreyle daha gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, her iki zanlının da soruşturma kapsamında 5 gün süreyle daha polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104