Kamera kayıtları incelenecek

banner37

Gazimağusa polisinin, bir öğrenci yurdunda, uyuşturucu madde partisinden sonra gerçekleştiği iddia edilen tecavüz olayıyla ilgili yürüttüğü geniş çaplı soruşturma sürüyor

banner87
Kamera kayıtları incelenecek
banner90
banner99

4’Ü ALEYHİNE 4’ER GÜN TUTUKLULUK... “Irza geçme”, “Cinsel saldırı”, “Darp”, “Uyuşturucu madde alma-verme ve tasarruf” suçlarını bir bütün olarak araştıran polis, tecavüze uğrayan genç kız R. A.’yı, R .A.’ya uyuşturucu veren Muath Owetallah’ı, uyuşturucu kullanan H. E. K.’yi ve ülkede kaçak olup R. A.’ya tecavüz ettiği iddia edilen Mahmaud Alrefi aleyhine tahkikat amaçlı 4’er gün tutukluluk emri temin etti.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir üniversitenin kız yurdu odasında, gerçekleşen uyuşturucu partisinden sonra, meydana gelen tecavüz olayıyla ilgili polisin yürüttüğü geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Polis, tecavüze uğrayan genç kız R. A.’yı, R. A.’ya uyuşturucu veren Muath Owetallah’ı, uyuşturucu kullanan H. E. K.’yi ve ülkede kaçak olup R. A.’ya tecavüz ettiği iddia edilen Mahmaud Alrefi’yi mahkemeye çıkartarak, aleyhlerine soruşturma maksatlı, 4’er gün tutukluluk emri temin etti.

“Irza geçme”, “Cinsel saldırı, “Darp”, “Uyuşturucu madde alma-verme ve tasarruf” suçlarını bir bütün olarak araştıran polis, meseleyle ilgili ifadeler temin edip, kamera kayıtlarını inceleyecek.

Süreye ihtiyaç var

Dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı NKÖM görev yapan polis Memuru Osman Üreten’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, 25 Aralık’ta cinsel tecavüz meselesiyle ilgili tutuklanan Mahmaud Alrefi ve Muath Owetallah’tan yapılan soruşturma sonucu, 21 Aralık’ta R. A.’nın istemi üzerine, Mahmaud Alrefi ve Muath Owetallah tarafından, Pop Art Yurdu’nun C-315 numaralı odasına uyuşturucu madde getirildiğini söyledi.

Bahse konu odada bulunan H. E. K.’nin de getirilen hintkeneviri türü uyuşturucu maddeden içtiğini belirten Osman Üreten, tüm zanlıların tutuklandığını ve önceki gün mahkemeye çıkartıldıklarını anımsattı.

Osman Üreten, konu suçları bir bütün olarak araştırdıklarını ifade ettikten sonra, mahkemeden alması gereken ifadeleri alabilmek, soruşturması gereken şahısları soruşturmak ve incelemesi gereken ifadeleri inceleyebilmek için süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ilk nazarda, suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptığı zanlıların, neticelenmesi için süreye ihtiyaç duyulan tahkikatın selameti açısından, polis nezaretinde 4’er gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108