banner6

Kamera kayıtları inceleniyor

banner37

Girne’de ve Lefkoşa’da, bazı bar ve meyhanelerden içki çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan 3 zanlıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Zanlıların ifadeleri çelişiyor

Kamera kayıtları inceleniyor
banner90
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de, 26 Mayıs 2017 tarihinde, “Retro” isimli bara girerek, 7 bin TL değerinde çeşitli markalarda içki çalan ve kamera görüntülerinden tespit edilen Hüseyin Alav, Mehmet Göker ve daha sonra yakalanan Gökhan Ali Gülşahin’le ilgili soruşturma sürüyor. Polis, 3 zanlının da çelişkili ifadeler verdiğini, bu yüzden de işyerlerine ait kamera görüntülerinin incelendiğini kaydetti.

Girne Adli Şube ekipleri, Alav ve Göker’i, gizlendikleri otel odasına yaptığı baskında tutuklamış ve odada, 10 adet içki, 10 adet krem renk uyuşturucu hap ve yarım gram kırık hap ele geçirmişti.

Yapılan ilk sorgulamada suçlarını itiraf etmeyen zanlılar, verdikleri ikinci gönüllü ifadelerinde, çaldıkları 33 adet içkiyi de sakladıkları yerde polise göstermiş, suç ortaklarının ise yurt dışına kaçtığını itiraf etmişti.

Alav ve Göker’in ardından Gökhan Ali Gülşahin de 8 Haziran 2017 tarihinde, Ercan Devlet Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaparken soruşturma amaçlı tutuklanmıştı.

3 zanlı yeniden mahkemeye çıkarıldı

Hüseyin Alav, Mehmet Göker ve Gökhan Ali Gülşahin, dün, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Ali Aslan, zanlılar Hüseyin Alav, Mehmet Göker ve Gökhan Ali Gülşahin’in, “dükkan açma, sirkat, kasti hasar ve kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduklarını kaydetti

Aslan, zanlıların, 22 Mayıs 2017 tarihinde, Demirhan’da faaliyet gösteren Kafama Göre Meyhanesi ve Mağdurlar Meyhanesi’nden çok sayıda içki çaldıklarını ve kayıplara karıştıklarını söyledi. Zanlıların, 26 Mayıs 2017’de, Girne’de faaliyette olan bir bardan ise 7 bin TL değerinde çeşitli marka içki çaldıklarını belirten Aslan, soruşturmanın devam ettiğini dile getirdi.

Aslan, 3 zanlının da tutukluluk sürelerinde çelişkili ifadeler verdiklerini, kamera görüntülerinin de tek tek incelendiğini belirtti. Polis memuru Aslan, soruşturmanın selameti açısından zanlıların 3’er gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104