Kamera kayıtları yakalattı!

banner37

Gazimağusa Devlet Hastanesi çalışanının çantasındaki para cüzdanı ve içerisindeki sürüş ehliyeti, 550 Euro, 50 stg ve yaklaşık 4 bin TL’yi sirkat etmekle suçlanan Fatma Özcan aleyhine 1 gün tutukluluk emri temin edildi

Kamera kayıtları yakalattı!
banner90

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa Devlet Hastanesi çalışanının çantasındaki içi para dolu cüzdanı çalmakla suçlanan 37 yaşındaki Fatma Özcan, incelenen kamera kayıtları sonucu tespit edilip tutuklandı.
  Polis, Fatma Özcan’ı dün yargıç huzuruna çıkarttı ve aleyhine, tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin etti.
   Polis, evindeki aramada sirkat edilen paranın bir kısmı bulunarak emare alınan Fatma Özcan’ı, Abide Özkuyucu’nun askıda asılı çanta içerisindeki para cüzdanı ve içerisindeki sürüş ehliyeti, 550 Euro, 50 stg ve yaklaşık 4 bin TL’yi sirkat ermekle suçluyor.

 

Tahkikat yeni
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ndeki dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Emin Özbilen’i tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Emin Özbilen, zanlının, 5 Ağustos 2019’da, 08.00 ile 14.00 saatleri arasında, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin İdari Amirliği Bölümü’ndeki çay ocağı olarak kullanılan oda içerisinde, hastane çalışanı Abide Özkuyucu’ya ait çanta içerisindeki içi para dolu cüzdanı sirkat ettiğini söyledi.
   Bahse konu cüzdan içerisinde muhafaza edilen Abide Özkuyucu’ya ait sürüş ehliyeti, 550 Euro, 50 stg ve yaklaşık 4 bin TL nakit parayı sirkat eden zanlıyı, yapılan şikayet üzerine incelenen kamera görüntüleri sayesinde tespit edip tutukladığını anlattı.
   Görüntülere göre, zanlının, 13.45’te, bahse konu odaya giriş yaptığının tespit edildiğini kaydeden tanık polis, mahkeme emri gereği zanlının ikametgahında yaptığı aramada 300 TL, 150 Euro ve 120 sterlini bularak emare aldığını kaydetti.
   Tanık polis ayrıca, meseleyle ilgili alınması gereken birçok ifade olduğunu belirttikten sonra mahkemeden, zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, polise tahkikatını tamamlayabilmesi için fırsat tanıdı ve zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108