banner6

Kamera kayıtlarından bulundular

banner37

Lefkoşa’da önceki akşam yakalanan 14 mültecinin, Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardım ettiği öne sürülen Özkan Koşar ve Anmar Akkour isimli iki kişi tutuklandı

Kamera kayıtlarından bulundular
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da tespit edilen 14 Suriyeli mültecinin ülkeye girişlerine ve askeri yasak bölgeyi ihlâl ederek Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardım ettikleri gerekçesi ile Özkan Koşar ve Anmar Akkour isimli iki kişi tutuklandı.

Suriyeli mültecilerin yakalandığı bölgedeki kamera görüntülerini inceleyen polis, iki zanlının kimliğini tespit etti ve dün öğleden sonra ikisini de tutuklayarak mahkemeye çıkardı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, polis memuru Hüseyin Ergüleç yeminli şahadet vererek meselenin olgularını aktardı.

Ergüleç huzurda bulunan zanlılar Özkan Koşar ve Anmar Akkour’un, 19 Ekim tarihinde Lefkoşa Dumlupınar bölgesinde tespit edilen 14 Suriyeli mülteciye yasadışı yollardan ülkeye giriş ve askeri yasak bölgeyi ihlâl ederek Güney Kıbrıs’a geçme hususunda yardımcı oldukları gerekçesi ile tutuklandıklarını söyledi.

Zanlıların bölgede incelenen kamera kayıtları neticesinde tespit edildiğini ve tutuklandıklarını belirten Ergüleç, başlatılan soruşturmanın devam ettiğini söyleyerek ilk etap da 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların soruşturma maksatlı ilk etap da 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 11:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104