banner6

Kameralar an be an kaydetti

banner37

Üniversite öğrencisi Alican Şimşek, kız meselesi yüzünden, Mohammad Bunir’in kullanımındaki kiralık aracın tavanına, elindeki tahta sopa ile vurarak hasar yaptı

Kameralar an be an kaydetti
banner99

TEMİNATA BAĞLANDI… Mahkeme, üniversitede üçüncü sınıf öğrencisi zanlının, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 2 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen zanlı Alican Şimşek, kız meselesi yüzünden, Mohammad Bunir’in kullanımındaki kiralık aracın tavanına, elindeki tahta sopa ile vurarak hasar yaptı.

Bölgedeki kamera kayıtlarını inceleyen polis, zanlının kimliğini belirledi.

“Kasti hasar” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Alican Şimşek, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Gürcal Kırcalılar’ı tanık olarak dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, zanlı Alican Şimşek’in, 4 Ekim’de, Lefkoşa’da faaliyet gösteren Cadde Mutfak önünde, saat 03.10’da, Mohammad Bunir’in kullanınımdaki ZPJ 176 plakalı aracın tavanına elindeki tahta sopa ile vurarak hasar yaptığına dikkat çekti.

Kırcalılar, zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen tutuklama emriyle tutuklandığını belirtti.

Zanlının üniversitede üçüncü sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen Kırcalılar, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 2 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104