banner6

Kameralara yakalandılar

banner37

Organize Sanayi Bölgesi’nde, Mini Cooper marka siyah renk aracın sol ön çamurluğu üstünde bulunan iki parçadan oluşan plastik koruyucuyu sirkat eden iki kişi, tutuklandı

Kameralara yakalandılar
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Falkon Garaj önlerinde park halinde bulunan Fisun Boranhan'a ait LH 658 plakalı Mini Cooper marka siyah renk aracın sol ön çamurluk üstünde bulunan iki parçadan oluşan plastik koruyucusunu sirkat eden iki kişi, kamera kayıtlarından tespit edilerek tutuklandı.

Sirkat suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Mustafa Uzbı Altınbulat ve Erdal Öztürk, tutuklandı.

Yargıç Hale Ahmetraşit Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, iki zanlının, 05.35-05:45 saatleri arasında Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Falkon Garaj önlerinde park halinde bulunan Lefkoşa' da sakin Fisun Boranhan'a ait LH 658 plakalı Mini Cooper marka siyah renk aracın sol ön çamurluk üstünde bulunan 300 TL değerindeki iki parçadan oluşan plastik koruyucusunu sirkat ederek olay yerinden ayrıldıklarını ileri sürdü.

Ergüleç, soruşturma neticesinde zanlı Mustafa Uzbı Altınbulat’a ait aracın Organize Sanayi Bölgesi’nde tespit edildiğini belirtti.

Ergüleç, zanlıdan yapılan soruşturmada sirkat edilen parçaların arkadaşı olan zanlı Erdal Öztürk ile birlikte sirkat ettiğini itiraf ettiğini ve konu parçaları emare olarak teslim ettiklerin söyledi.

Aynı gün her iki zanlının da mahkeme emri ile tutuklandığını belirten Ergüleç, zanlıların Lefkoşa' da bazı bölgelerde meydana gelen benzer olaylarla alakalarının olup olmadığının araştırılacağını kaydetti.

Alınacak ifadeler ve temin edilmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Ergüleç, iki zanlının da bir gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 08:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104