Kameralardan kaçamadı

banner37

Girne’deki Eziç Premier restorana gizlice girerek muhasebe odalarını karıştıran ve herhangi bir şey sirkat etmeden kaçan eski personel Ali Yılmaz ile suç ortağı Abdulrahim Candar tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Kameralardan kaçamadı

Meyil AVCAN

Girne’de faaliyet gösteren Eziç Premier isimli restorana gizlice girerek muhasebe odalarını karıştıran ve herhangi bir şey sirkat etmeden kaçan kişi iş yerinin eski personeli çıktı. Kamera görüntülerinden tespit edilerek tutuklanan zanlı Ali Yılmaz ve suç ortağı Abdulrahim Candar, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde, yargıç huzuruna çıkarıldı.   Zanlılar aleyhinde soruşturma maksatlı 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

Zanlılar Ali Yılmaz ile Abdulrahim Candar’ın 4 Ocak’ta Girne’de meydana gelen “Dükkân Açma”, “Sirkat” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, meselenin detaylarını mahkemeye aktardı.

Çamlıbelli, Girne’de faaliyet gösteren Eziç Premier isimli restoranın kapalı olduğu saat 02.00 sıralarında herhangi bir hasar yapmadan içeriye giren zanlı Ali Yılmaz’ın, çekmece içerisinde muhafaza edilen muhasebe odası anahtarlarını sirkat edip, muhasebe bölümü odalarına girerek odaları karıştırdığını ve ardından dışarıya çıkarak kaçtığını dile getirdi.

Aynı gün içerisinde şikâyet üzerine işletmenin kamera görüntülerinin incelendiğini ve kamera görüntülerinden zanlının eşkâlinin tespit edildiğini kaydeden Çamlıbelli, zanlı Ali Yılmaz’ın söz konusu işletmenin eski personeli olduğunun ortaya çıktığını da ifade etti.

Girne’de tespit edilerek tutuklanan zanlının, olay esnasında giydiği kıyafet, ayakkabı ve aksesuarların tasarrufunda bulunarak emare alındığını da belirten Çamlıbelli yürütülen soruşturma neticesinde zanlı Abdulrahim Candar’ın da mesele ile bağlantısı olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Zanlı Abdulrahim Candar’ın da Girne’de tespit edilerek tutuklandığını belirten Kader Çamlıbelli, tutukluluğunun ardından gönüllü ifade veren zanlının söz konusu suçların işlenmesinde zanlı Ali Yılmaz’a yardım ettiğine yönelik itirafta bulunduğunu vurguladı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmada alınması gereken ifadeler ile incelenmesi gereken görüntüler olduğunu ve kayıp anahtarların henüz bulunamadığını ifade eden polis memuru Kader Çamlıbelli, serbest kalmaları halinde yürütülen soruşturmaya etki etme olasılığı bulunan zanlıların tutuklu kalmaları talep etti.

Yargıç Seran Bensen, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlıların 3 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER