banner6

Kan örneği ve haplar incelemeye gönderildi

banner37

Türkiye’den gelen işadamının içeceğine hap atıp uyutarak, tüm parasını çalan ikisi kadın üç kişi ile ilgili polis soruşturması devam ediyor

Kan örneği ve haplar incelemeye gönderildi
banner150

banner150 banner150

Elmas TOKAY

Girne’ye bağlı Lapta’da, Türkiye’den gelen ve isminin baş harfleri T.C. olan bir iş adamının içeceğine hap atarak uyuttukları ve toplam 11 bin Amerikan Doları ve 3 bin 500 Türk Lirası’nı sirkat ettikleri tespit edilerek tutuklanan Rabia Kan, Nazan Yandak ve Mithat Can Çalık’la ilgili polis soruşturması sürüyor. 3 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve haklarında tahkikat amaçlı 4 gün daha tutukluluk emri alındı.

Mahkemede şahadet veren polis, şikayetçi olan T.C.’den alınan 2 tüp kan örneği ve söz konusu hapların incelenmesi için Türkiye’ye gönderildiğini belirtti.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada iddia makamı adına davayı yürüten Savcı Emine Taşkın, polis çavuşu Ömer Faruk Şengil’i tanık olarak dinletti.

Lapta Polis Karakolu’nda görevli Şengil, zanlıların “ağır veya hafif bir suç işlemek için sersemletmek”, “çalmak kastı ile adam kaçırmak”, “gizli ittifak” ve “sirkat” suçlarından methaldar olduklarını belirtti.

Meseleyle ilgili olarak soruşturmanın devam ettiğini kaydeden Şengil, 3 günlük tutukluluk süresi içerisinde kamera kayıtlarının incelenmeye başlandığını, 8 kişiden ifade alındığını belirtti. Şengil, şikayetçi T.C.’den alınan 2 tüp kan örneği ve zanlıların tasarruflarında bulunan “tafil” marka hapların incelenmesi için Türkiye’ye gönderildiğini söyledi.

Zanlılara ait cep teflonlarının incelenmek üzere uzmanlara gönderildiğini aktaran polis çavuşu Şengil, soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini belirtti.

Şengil, aranmakta olan kayıp paralar olduğunu, zanlıların verdiği gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini, yaklaşık 10 kişiden daha ifade alınacağını belirterek zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetine dikkat çeken Yargıç Mesut Mesutoğlu da, meseleyle ilgili tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen ek tutukluluk süresine onay verdi. Mesutoğlu ayrıca, zanlıların doktor kontrolünden geçirilmesine de emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104