Kandırıldığı için çaldığını itiraf etti

banner37

Gazimağusa’da, eski arkadaşının evine girip, para ve ziynet eşyası çalmakla suçlanan üniversite son sınıf öğrencisi Mertcan Kurtcu, 15 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı

Kandırıldığı için çaldığını itiraf etti
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, eski kız arkadaşının evine girip, 5 bin dolar, 800 TL ve birçok ziynet eşyası sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Mertcan Kurtcu aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Meseleyle ilgili tahkikat amaçlı 3 gündür poliste tutuklu bulunan Mertcan Kurtcu, işlediği “geceleyin ev açma”, “mülke tecavüz” ve “sirkat” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 15 bin TL nakdi teminata bağlandı.
   Ödediği nakdi teminat karşılığında serbest bırakılan Mertcan Kurtcu’nun ifadesinde, kandırıldığı için konu ikametgahı açıp, içerisinden altınları ve masa üzerindeki 150 TL ile 8 doları sirkat ettiğini itiraf ettiği belirtildi.
 

Tahkikat bitti
   Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını yanıtladı.
   Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, “geceleyin ev açma”, “mülke tecavüz” ve “sirkat” suçlarından methaldar olduğunu anımsattı.

banner134
   Şükrü Hafız, zanlının, 22 Aralık 2018 ile 23 Aralık 2018 tarihleri, 09.30-14.30 saatleri arasında, Gazimağusa’da, eski kız arkadaşı Aydan Mehdiyeva’nın kalmakta olduğu Bahriyeli Sokak’taki apartman dairesinin giriş kapısını, hasar yapmaksızın açıp, konu ikametgah içerisinden 5 bin dolar, 800 TL ve birçok ziynet eşyasını sirkat ettiğini söyledi.
   Hafız, yapılan şikayet üzerine zanlının, 23 Aralık 2018’de derdest emri gereği tutuklandığını belirterek, evinde yaptığı aramada çok sayıda ziynet eşyası, 8 dolar ve 150 TL para bulup emare zapt ettiğini anımsattı.
   Tanık polis, zanlının, ülkede öğrenci olup, ifadesinde kandırıldığı için konu ikametgahı açıp, içerisinden emare alınanları sirkat ettiğini itiraf ettiğini dile getirdi ve zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını anlattı.
 

Yargıya kadar yurt dışı yasak
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, 15 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlının, davaları sonuçlanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasakladı.
   Yargıç, ayrıca, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlının, haftanın bir günü, en yakın polis karakoluna giderek, ispat-ı vücut etmesine emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75