banner6

Kanımda çıktı evet ama ne suçum var?

banner37

Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak serbest kalan M.Ü'nün kanında, 14 gün arayla yaptırdığı son iki testte de uyuşturucu madde çıktı, tutuklanmak istenmesine ise oldukça şaşırdı:

Kanımda çıktı evet ama ne suçum var?
banner151 banner143

Emine UYSAL

Az miktarda uyuşturucu madde alma ve tasarrufu suçundan mahkum olup, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanan M.Ü, 14 gün arayla yaptırdığı son iki testte de kanında uyuşturucu madde çıktı ve tutuklandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçuyla gözaltına M.Ü, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karam, zanlı M.Ü'nün Girne’de 28 Ekim 2015 tarihinde bir adet uyuşturucu hap alma ve tasarrufu, 5 Haziran 2016 tarihinde 1 gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde alma ve tasarrufu, 23 Haziran 2016 tarihinde 1 gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde alma ve tasarrufu suçlarıyla Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde mahkum olduğunu anlattı.

Polis Çavuşu Erkan Karam, zanlının, talebi üzerine Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlandığını ve Denetimli Serbestlik Kurulu tarafından 14 günde bir kan ve idrar örneği vermesi, uyuşturucuyla ilgili eğitime katılması ve haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulunun belirlendiğini belirtti.

Karam, zanlı M.Ü'nün 10 Kasım’da Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kan ve idrar örneği verdiğini ve idrarında hintkeneviri ile sentetic cannabionid olduğunu, bir sonraki testte yine hintkeneviri çıktığını kaydetti.

Zanlının 5 Aralık’ta gözaltına alındığını söyleyen Karam, uyuşturucuyu kimden aldığının araştırılacağını belirterek, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Levent Kızılduman, tutukluluk talebine itiraz etmedi. Zanlı M.Ü, "Kanımda çıktı evet ama ne suçum var? Neden üç gün tutuklu kalayım? Birinden bir şey almadım” dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 08:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104