banner6

Kanlı bıçak emare

banner37

Kendisini aldattığı düşüncesiyle, eşi Burcu Okumuş’u defalarca bıçaklayarak öldüren Özgür Okumuş’la ilgili ilk tahkikat duruşmasında, meseleyle ilgili toplanan birçok delil mahkemeye emare olarak sunuldu

Kanlı bıçak emare
banner151

Sedef BOŞNAK

Kendisini aldattığı düşüncesiyle, eşi Burcu Okumuş’u Gazimağusa’da Yemen Kahvehanesi yakınlarında, herkesin gözü önünde sokak ortasında, 5 bıçak darbesiyle öldürdükten sonra, aynı bıçakla kendi canına da kıymak isteyen Ardahanlı Özgür Okumuş’la ilgili ilk tahkikat duruşması sürüyor.

Dünkü duruşmada, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Olay Yeri İnceleme Uzmanı Hasan Zorlu, olay yerinde ve çevresinde topladığı çok sayıda delili mahkemeye emare olarak sundu.

Emareler arasında, sanığın, olayda kullandığı suç aleti olan 25.5 santim uzunluğundaki, yeşil saplı “Pirge” marka sivri uçlu bıçak da vardı. Tüm gözlerin çevrildiği korkunç cinayet davasında, bugüne değin toplam 33 delil mahkemeye emare sunuldu.

Emareler,  tek tek poşetlendi

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak, sanık ve sanık avukatı İbrahim Demirtaş hazır bulunduğu dünkü duruşmada, Olay Yeri İnceleme Uzmanı Hasan Zorlu tanık olarak dinlendi.

Uzman tanık, 18 Nisan 2017’de, telefonla aldığı bilgi sonrası saat 11.15’te polis memuru Murat Arkoy ile birlikte olay yerine gittiğini anlattı. Zorlu, olay mahallinde yaptığı araştırma ve inceleme sonucu, iş yeri önünde, yerde, su bendi içerisinde, yeşil saplı “Pirge” marka, 25.5 santim uzunluğundaki sivri uçlu bıçağı bularak zapt ettiğini kaydetti ve mahkemeye 7’nci emare olarak sundu.

Zorlu, işyeri önünde, asfalt yolda, kaldırımda ve taşlar üzerinde kan olduğuna inanılan kırmızı maddeler görüp, bunları ileri tektik için ekizyonlu çubuk ile gaza bezi üzerine aktarıp emare aldığından söz etti.

Olay yerinde sanığa ait olan üzeri delik ve üzerinde kan olduğuna inandığı gömleği ve atleti bulup yakın ve ölçekli fotoğraflarını çektikten sonra, tasarrufuna aldığını kaydeden Hasan Zorlu, “Yemen Kahvehanesi isimli işyeri içerisinde de inceleme yaptım. İşyerinin girişine göre, sağ tarafta, sanık Özgür Okumuş ve maktül Burcu Okumuş’un oturduğu, 20 numaralı masa üzerinden de 2 adet çay bardağı, çay bardağı altlığı,  tabakları, kaşıkları, bardaklar içerisinde çay olduğuna inanılan sıvıyı, tespit ederek emare aldım” dedi.

Topladığı emareleri saydı

Hasan Zorlu, şöyle devam etti:

“Masa üzerindeki cep telefonunu içerisindeki sim kartıyla birlikte emare aldım. İçerisinde 18 adet sigara olan paketi, çakmağı, tütün paketi ve içerisindeki sigara filtrelerini de. Masa kenarına asılı olan bayan çantasını, masa üzerindeki siyah tespihi, kül tablası içerisindeki ruj izli sigara izmariti ile sarma sigara izmaritini tespit edip numaratörlerle numara verdikten sonra gerekli fotoğraflarını çektim ve onları ileri tektik için ayrı ayrı poşetlere koyarak paketledikten sonra emare aldım.

Öte yandan, adam öldürme meselesiyle ilgili, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin morgunda bulunan müteveffa Burcu Okumuş’un parmak izlerini alıp, Burcu’nun cesedi üzerinde 09.30 ile 10.30 saatleri arasında Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz tarafından yapılan otopsinin fotoğraflarını, Müfettiş Muavini Serkan Bulak’ın huzurunda çektim.

Konu fotoğraflar, Foto Parmak İzleri Şubesi tarafından tab edildikten sonra, şube arşivinde muhafaza altına aldım. 137 adetten oluşan fotoğraflara numara verip arkasına gerekli izahı yaptıktan sonra indeksli bir albüm hazırladım”.

Zorlu, albümü, sanık ve maktülden aldığı kıyafetleri, iç çamaşırları, ayakkabıları ve gaza bezleri üzerine kurutulmuş kan örneklerini de mahkemeye emare sundu ve mahkemeye yaptığı icraatların söylediklerinden ibaret olduğunu beyan etti.

Bunun üzerine, Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları,  duruşmayı, kaldığı yerden devam edilmek üzere, yarına erteledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 09:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104