Kanlı tişörtler ve paranın bir kısmı bulundu

banner37

Güzelyurt’ta “soygun”, “ciddi darp” ve “mülke tecavüz” suçlarından tutuklanan 3 yabancı uyruklu kişinin, darp edip, parasını çaldıkları Nijeryalı gence zorla annesini telefonda arattırdıkları da ortaya çıktı

banner87
Kanlı tişörtler ve paranın bir kısmı bulundu
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke’ye bağlı Yeşilyurt’ta “soygun”, “ciddi darp” ve “mülke tecavüz” suçundan tutuklanan 3 yabancı uyruklu kişi yeniden mahkemeye çıkarılarak tutukluluk süreleri uzatıldı.

Nijerya’da yaşayan kardeşinin kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle Victory Chidibere Edeh’in kirada kaldığı eve zorla giren 3 zanlıdan, söz konusu şahsı yatağından kaldırıp, yerde sürükledikten sonra darp etmişti.

Polis, yaptığı ileri soruşturmada darp edilen Nijeryalı gencin borçtan haberi olmadığını, zanlıların ifade ettiği ismin de kardeşi değil yeğeni olduğu bilgisine ulaştı.

Darp edilen gencin ailesinin Nijerya’da yaşadığını ve maddi durumlarının iyi olduğunun zanlılar tarafından bilindiğini ifade eden polis, müştekinin sirkat edilen 3 bin 500 TL, 400 dolar ve 160 Euro nakit parasının,

700 Euro ve 100 dolarının ayrıca zanlılara ve müştekiye ait 1 adet kanlı tişört bulunduğunu belirtti.

Zanlılar Madvabuchi Michael İheoha, Chukwunwike Ermest Okeke ve Chidiebe Lucky Nwachuawu, dün yeniden Lefke Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Füsun Cemaler, zanlıları teminata bağlayarak, KKTC dışına çıkışlarını yasaklayıp, tüm çıkış ve seyahat belgerine el konulması şartıyla serbest kalmalarını, teminat şartlarını yerine getirememeleri durumunda ise davaları görüşülünceye dek 2 ayı geçmemek kaydıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlılar, cezaevine gönderildi.

banner134
Zorla annesini aratmışlar

Lefke Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Pehlivan, 26 Ağustos 2019 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Güzelyurt’ta sakin Madvabuchi Michael İheoha, Chukwunwike Ermest Okeke ve Chidiebe Lucky Nwachuawu’nun Yeşilyurt’ta Sedat Tonbul’a ait ikametgahta kiracı olarak kalan Victory Chidibere Edeh’in  evine suç işlemek kastıyla girdiğini söyledi.

Polis, Victory Chidibere Edeh’in Nijerya’da yaşayan kardeşinin kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle söz konusu kişiyi Chukwunwike Ermest Okeke ve Chidiebe Lucky Nwachuawu’nun ellerinden ve ayaklarından tuttuğunu, Madvabuchi Michael İheoha’nın da şahsı sağ kaşından ısırarak ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

Polis, zanlıların, Victory Chidibere Edeh’in yatak odasındaki kıyafet dolabından 100 TL’lik bankanotlardan oluşan 3 bin 500 TL nakit para, 4 adet 100’lük banknotlardan oluşan 400 doları, bir adet 100 Euro, bir adet 50 Euro’luk banknot ve 10 Euro’luk banknotlardan oluşan toplam 160 Euro parayı alıp kaçarak, soygun suçunu işlediklerini ifade etti.

Polis, soygun suçunu işleyen zanlıların müştekiye zorla Nijerya’da bulunan annesini telefonla aratıp konuşmasını sağladıklarını belirtti.

Polis, soruşturma neticesinde zanlılardan birinin tasarrufunda tespit edilen 700 Euro ve 100 dolar ile zanlılara ve müştekiye ait 1 adet kanlı tişörtün emare alındığını kaydetti.

Zanlıların gönüllü ifade verdiklerini ve üçünün de eve girip, parayı aldıklarını belirttiklerini söyleyen polis,

müştekinin kardeşinin kendilerine borcu olduğu iddiasıyla ilgili yapılan soruşturmada, müştekinin böyle bir borçtan haberi olmadığını, borçlu olduğu iddia edilen kişinin kardeşi olmayıp yeğeni olduğunun öğrenildiğini kaydetti.

Polis, müştekinin ve ailesinin maddi durumlarının iyi olduğunu, zanlıların da bu durumu bildiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75