banner6

Kantara’dan çaldı, Gazimağusa’da sattı

banner37

İskele polisi, Kantara’daki iki evden alüminyum ve demirden mamül kapı, bahçe kapısı ve panjurların sökülüp, çalınması olayıyla ilgili E.Ç. isimli zanlıyı tutukladı

Kantara’dan çaldı, Gazimağusa’da sattı
banner99

Sedef BOŞNAK

İskele polisi, Kantara’daki iki evden alüminyum ve demirden mamül kapı, pencere ve panjurları söküp sirkat eden E.Ç.’yi tutukladı.

Kasti hasar ve sirkat suçundan tutuklanıp, suçlarını itiraf eden E.Ç., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Hasan Dağlı’nın huzuruna çıkarıldı ve aleyhine 3 dün tutukluluk emri alındı.

İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, meseleyle ilgili bilgi vermesi için, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Hasan Özgüç’ü mahkemede tanık olarak dinletti.

Tanık polis Hasan Özgüç, zanlının, Kasım 2021’de, Kantara’da, Ertan Oras’a ait ikametgahın beyaz alüminyum panjurdan yapılan kapısını ve ferforjeden yapılmış bahçe kapısını hasara uğrattıktan sonra söküp sirkat ettiğini söyledi.

Hasan Özgüç, zanlının 3 Aralık’ta ise yine Kantara’da Metin Yapıcıoğlu’na ait ikametgahın 5 adet alüminyum penceresini ve ferforje bahçe kapısını hasara uğratıp söktükten sonra, RM 197 plakalı aracına koyarak sirkat ettiğini ifade etti.

Zanlının tüm çaldıklarını Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir hurdacıya sattığını belirlediğini anlatan tanık polis, yapılan şikayet üzerine derdest emri gereği tutukladığı zanlının, gönüllü ifadesinde suçunu itiraf ettiğini dile getirdi.

Bahse konu hurdacıya ait işyerinin güvenlik kameralarını incelemeye aldığını anlatan tanık polis, zanlının, konu işyerine bir buçuk yıldan beridir hurda sattığı öğrendiğini ifade etti.

Kantara bölgesindeki birçok kişinin evini terk ettiğine vurgu yapan tanık polis, gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için mahkemeden süre istedi.

Nöbetçi Yargıç Hasan Dağlı, ilk nazarda suçla bağlantısı olduğu bulgusu yaptığı zanlının, tahkikat amaçlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 13 ay Önce

Bu pahalilik boyle giderse evlerimizi söküp goturecekler!!!!

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104