Kantinci, röntgenci çıktı

banner37

Lefkoşa’da özel bir hastanede kantincilik yapan V.T’nin hem kantine hem de bir doktorun odasına yerleştirdiği gizli kamera ile bazı kadınları soyunurken kaydettiği iddia edildi

Kantinci, röntgenci çıktı
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da özel bir hastanede kantincilik yapan V.T., hem hastanede görevli bir genel cerrahın odasına, hem de kantine gizli kamera yerleştirerek bazı kadınların görüntülerini kaydettiği suçlamasıyla tutuklandı.

“Özel hayatın gizliliği” ve “kişinin hürriyetine saldırıda bulunma” suçlarından tutuklanan ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı V.T. hakkında soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.

Soyunan kadınları röntgenledi

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç olayla ilgili olguları aktardı.

Ergüleç, huzurda bulunan zanlı V.T.’nin Lekoşa’da özel bir hastanede kantinci olarak çalıştığını aktardı.

Ergüleç, zanlının daha önceden temin ettiği kamerayı hastanede görevli Genel Cerrah T.K’nin odası içerisine gizlice yerleştirerek, oda içerisinde üniformasını giymekte olan N.A. (K-29) isimli kadının özel hayatını ihlal edip, çıplak görüntülerini kaydettiğinin tespit edildiğini söyledi.

Ergüleç, olayın bilgilerine gelmesi üzerine hemen soruşturma başlatıldığını ve söz konusu kamera cihazının emare alınarak incelenmek üzere PGM Data İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini belirtti.

Polis memuru Ergüleç, Data İnceleme Şubesi’nde yapılan incelemede, N.A.’nın görüntülerinin yanısıra başka kadınların da görüntülerinin tespit edildiğini anlattı.

“Başkalarına ait görüntüler de var”

Başlatılan soruşturmada zanlının 25 Eylül 2018 tarihinde özel hastanenin kantinine gizlice yerleştirdiği kamera görüntü cihazıyla meçhul şahısların görüntülerini kayda aldığının tespit edilidğini belirten Ergüleç, söz konusu kamreya el konularak emara olarak alındığını söyledi.

Meselenin henüz yeni başladığını ifade eden Ergüleç, zanlının cep telefonunun incelenmesinin devam ettiğine dikkat çekti.

Ergüleç, söz konusu görüntülerin bulunması üzerine zanlının tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini söyledi.

Polis Ergüleç, zanlı tarafından gizlice çekilen kamera kayıtlarındaki şahısların bir çoğuna halen ulaşılmadığını ve ayrıca zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin devam ettiğini belirterek zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın yeni başladığına ve tahkikatın tamamlanmadığına bulgu yaparak, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75