“Kanunsuz Hintkeneviri bitkisi ziraatı ve tasarrufu” suçundan yargılanacak

banner37

Zanlı Ramadan Kızılbaş, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest kaldı

banner87
“Kanunsuz Hintkeneviri  bitkisi ziraatı ve tasarrufu”  suçundan yargılanacak
banner90
banner8

   Gazimağusa’da kendi sorumluluğunda bulunan ve yol kenarında tamir için beklettiği DC 333 plaka araç içerisinde 1 kök Hintkeneviri bitkisi yetiştirdiği tespit edilen ve tutuklanan Ramadan Kılbaş, dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   “Kanunsuz Hintkeneviri bitkisi ziraatı ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklu bulunan zanlı, ileride görüşülecek davasında hazır bulunması şartıyla, KKTC dışına çıkışı men edilerek, teminatla serbest kaldı.

   Tahkikatı yürüten polis memuru Gökhan Yıldırım, mahkemeye olayla ilgili olguları anımsattı.

   Yıldırım, suçüstü hali gereği zanlının tutuklandığını belirterek zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini kaydetti. Polis, emare bitkinin bir adet 74 cm uzunluğunda, 4 gr 900 mlg ağırlığında Hintkeneviri bitkisi olduğuna dair Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan rapor temin edildiğini de söyledi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının KKTC haricine çıkışını men ederek 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücut etmesi şartıyla serbest kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75