Kapı çalıp soygun yaptı

banner37

Çatalköy’de 74 yaşındaki kadını makasla tehdit ederek 2 bin 20 sterlin parasını alan P.D.’nin bir başka evden de para ve ziynet eşyası çaldığı belirlendi

Kapı çalıp soygun yaptı
banner90
banner99

KADINI KİLİTLEYİP KAÇTI… Zanlı P.D.’yi mahkemeye çıkaran polis, zanlının önceki gün öğle saatlerinde Çatalköy’de İngiliz uyruklu 74 yaşındaki L.T.’nin evinin kapısını çaldığını, kapının açılmasını sağladıktan sonra içeri girerek makasla kadını tehdit edip 2 bin 20 sterlin parasını aldıktan sonra L.T.’yi yatak odasına kilitleyerek kaçtığını, akabinde yine Çatalköy’de İngiliz uyruklu L.H.’ye ait eve girerek, mutfak masası üzerindeki kadın çantasından 400 TL nakit para ile toplam değerleri 6 bin 500 TL olan muhtelif ziynet eşyalarını çaldığını belirtti.

Çatalköy’de önceki gün aynı kişi tarafından hem soygun hem de hırsızlık suçları işlendi.


P.D., isimli zanlı, Çatalköy’de İngiliz uyruklu 74 yaşındaki bir kadını makasla tehdit ederek parasını çaldığı, yine İngiliz uyruklu 57 yaşındaki L.H., isimli kadının evine girerek de çantasından parasını ve ziynet eşyalarını çaldığı suçlamasıyla tutuklandı.


Birkaç saat içinde Çatalköy’de hem soygun, hem de hırsızlık yapmakla suçlanan P.D., dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 7 gün tutukluluk emri alındı.


Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlının 25 Mart 2021 tarihinde saat 12.30 raddelerinde Çatalköy’de İngiliz uyruklu L.T.’nin (K-74)ikametgâh kapısını çalarak, kapının hafif bir şekilde açılmasını sağladığını söyledi.


banner134
Özmüezzin, zanlının hafif açılan kapıyı zorlayıp ikametgâh içerisine giriş yaptığını, L.T.’yi kolundan tutup para istediğini, L.T.’nin parası olmadığını söylemesi üzerine de ikametgâhtan aldığı makası gösterip, kadına doğru sallayarak yatak odasında muhafaza ettiği 2.020 sterlin parayı aldığını ve L.T.’yi yatak odasına kilitleyerek ikametgâhtan çıkış yaptığını ifade etti.


Özmüezzin, zanlının yine 25 Mart 2021 tarihinde Çatalköy’de12.30-13.15 saatleri arasında İngiliz uyruklu L.H.’ye (K-57) ait ikametgâhın batıya bakan giriş kapısını, kapı yanındaki pencere içerisine bırakılan anahtar ile açarak ikametgâh içerisine girip mutfak kısmındaki masa üzerinde bulunan bayan çantası içerisinde muhafaza edilen 400 TL nakit para ve toplam değerleri 6.500 TL olan muhtelif ziynet eşyalarını sirkat ederek ikametgâhtan çıkış yaptığını aktardı.


Zanlının aynı gün Girne’de tespit edilerek tutuklandığını belirten Özmüezzin, soruşturmanın yeni başladığını, aranan emareler olduğunu söyleyerek, zanlı aleyhine 7 gün tutukluluk emri talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlının 7 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75