banner6

Kapıya uyuşturucu için dayandıkları düşünülüyor

banner37

Bir evin kapısına dayanıp, kasten zarar veren iki kişinin ülkede kaçak oldukları da ortaya çıktı

Kapıya uyuşturucu için dayandıkları düşünülüyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir evin kapısına dayanıp, kasten zarar veren iki kişi tutuklandı. Polis, zanlılar P.O. (E-28) ve P.J.I.’nın (E-30) söz konusu adrese uyuşturucu anlaşmazlığı için gittiklerine dair makul şüphe olduğunu ve konunun bu yönde de soruşturulduğunu mahkemeye aktardı.

“KKTC’de izinsiz ikamet etmek” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 28.09.2021 tarihinde saat 20.15’te Lefkoşa Adli Şube’de “Kasti hasar” meselesi ile ilgili olarak soruşturulmakta olan P.O.’nun pasaportunda yapılan muhaceret kontrolünde 31.12.2020 tarihinden itibaren, P.J.I.’nın ise 30.09.2019 tarihinden itibaren KKTC’de ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edildiğini belirtti.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, müştekiye ait dairenin kapısını hasara uğratan zanlıların uyuşturucu anlaşmazlığı olduğuna dair makul şüphe olduğuna vurgu yaptı.

Ergüleç, suçüstü hali gereği tutuklanan zanlılarla ilgili alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların aleyhinde iki gün tutukluluk talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104