banner6

Kapkaç operasyonunda uyuşturucuyla yakalandı

banner37

Gazimağusa’da, evinde ve aracında 600 Euro karşılığında satın aldığı 325 gram ağırlığındaki uyuşturucuyla yakalanan 52 yaşındaki E.E. aleyhine mahkemeden 1 gün tutukluluk emri alındı 

Kapkaç operasyonunda uyuşturucuyla yakalandı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da Narkotik ekiplerinin, adını ‘kapkaç’ koyduğu operasyonda, evinde ve aracında, 600 Euro karşılığında satın aldığı 325 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakalanan 52 yaşındaki E.E., tutuklandı.

Zanlı, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı ve aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, NKÖM’de görevli polis memuru Cüneyt Arkın, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Tanık polis Cüneyt Arkın, zanlının, 19 Ocak’ta, Gazimağusa’da meydana gelen uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Cüneyt Arkın, alınan bir bilgi doğrultusunda, zanlının, konu tarihte, saat 16.06’da, NKÖM ekipleri tarafından, Akyar Kara Giriş Kapısı’nda tespit edilip tutuklandığını söyledi.

Zanlının, Güney Kıbrıs’tan Kuzey Kıbrıs’a geçtiği esnada, kullanmakta olduğu CS 545 plakalı aracıyla alıkonulduğunu anlatan tanık polis, zanlının üzerinde, aracında ve Tuzla’daki evinde arama yapıldığını söyledi.

Tanık polis konu araçta yapılan aramada, aracın koltuk altında siyah çorap içerisinde, 4 ayrı naylon poşete sarılı yaklaşık 250,  para gözünde 2 naylon poşette 25, evinde ise komodin içerisinde 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı bulunan hassas teraziyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Suçüstü tutukladığı zanlının, aracında bulunan maddeleri 19 Ocak’ta Güney Kıbrıs’ta kalan bir şahıstan 400 Euro karşılığında Larnaka’dan, evindeki maddeleri ise 16 Ocak’ta 100 Euro karşılığında Gazimağusa’da aynı şahıstan satın aldığını itiraf ettiğini anlattı.

Tanık polis ayrıca, zanlının, itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini söyledi ve ciddi meseleyle ilgili alınacak ifadelerin bulunduğunu kaydetti.

Tanık polis, zapt ettiği emarelerin incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlının tahkikatın selameti için 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110