banner6

Kar maskeli 3 kişiden, hâlâ haber yok!

banner37

Kuzucuk’ta, hukuk davasından alacağı paradan vazgeçmesi için Cem Seven’in evine maskeli şahıslar tarafından yapılan baskınla ilgili tutuklanan Ayhan Şenyer ve Metin Ablay aleyhine 3 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Kar maskeli 3 kişiden, hâlâ haber yok!
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İskele’ye bağlı Kuzucuk’ köyünde, hukuk davasından alacağı olan paradan vazgeçirmek için Ayhan Şenyer tarafından görevlendirilen ve Cem Seven’in evini kar maskeli 3 kişiyle birlikte basarak karısı Seniha Seven’i tehdit ettiği iddia edilen Metin Ablay aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Tutukluluk sürelerinin dolması nedeniyle dün İskele’de yeniden mahkeme huzuruna çıkarılan iki zanlı aleyhine soruşturma maksatlı 3’er günlük ek tutukluluk emri alındı.

Polis, Cem Seven’in evini basan 3 kar maskeli kişiyi arama çalışmalarını sürdürürken, bölgede, ev ve işyerlerinin güvenlik kameralarında inceleme yaptığı öğrenildi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Müfettiş Muavini Faysal Güden’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Faysal Güden, zanlı 1 Ayhan Şenyer’in, henüz tespit edilemeyen bir tarihte, zanlı 2 Metin Ablay’ı, kendisinin bir hukuk davasından dolayı borçlu olduğu Kuzucuk köyünde sakin Cem Seven’in, bahse konu hukuk davasındaki alacağından vazgeçmesi için görevlendirdiğini hatırlattı.

Polis memuru, zanlı 1 Şenyer'in, zanlı 2 Metin Ablay’a, 60 bin TL ödeme yapacağı vaadinde bulunarak, kendisini Cem Seven’in bu alacaktan vazgeçirmesi için azmettirdiğini iddia etti.

Müfettiş muavini, 19 Mayıs 2017 tarihinde, zanlı 2 Metin Ablay’ın, henüz tespit edilemeyen 3 kişi ile birlikte, Cem Seven’e ait ikametgâha, saat 23.00 sıralarında giderek kapıyı çaldıklarını, bu sırada Cem Seven’in ikametgâhında bulunmadığını, evde Cem Seven’in eşi Seniha Seven’in bulunduğunu söyledi.

Seniha Seven’in kimin geldiğini kontrol etmek maksadıyla alüminyum kapının giriş yönüne göre sol tarafında bulunan küçük pencereyi açtığı zaman, zanlı 2 Metin Ablay’ın veya henüz tespit edilemeyen şahıslardan birinin elini pencereden içeriye sokarak kapının kolunu çevirip açtığını anlatan tahkikat memuru, bu kişinin ev içerisine girerek, “Eşin nerede? Cem nerede?” şeklinde sorular sorduğunu aktardı.

Tahkikat memuru, Ablay'ın, Cem Seven’in evde olmadığından ikna olduktan sonra Seniha Seven’e hitaben  “Kocana söyle, kimseden zorla para alamaz. Bu mesajımızı ona ilet” diyerek taciz ettiğini bildirdi.

Faysal Güden, söz konusu şahısların ikametgâhtan ayrılacakları sırada Seniha Seven’in arkalarından yürümesi üzerine tekrardan kadına dönerek koltuğu gösterip “Buraya otur. Eğer burada oturmazsan zarar göreceksin” şeklinde şiddet tehdidinde bulunup, bahse konu evden ayrıldıklarını belirtti.

Mesele ile ilgili olarak zanlı 1 Ayhan Şenyer’in, 19 Mayıs tarihinde, saat 02.00 sıralarında evinde tespit edilerek İskele Adli Şube’ye celp edildiğini ve yapılan sorgulamasında suçunu itiraf ettiğini anlatan Güden,  daha sonra zanlı 2 Metin Ablay’ın da tespit edilip tutuklandığını hatırlattı.

Zanlıların, 20 Mayıs tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri alındığını anımsatan tanık polis, bu süre içerisinde de yeni ifadeler aldıklarını, telefon dökümleri için yazışmalar yaptıklarını ve bölgede bazı kameraları incelediklerini açıkladı.

Müfettiş Muavini Faysal Güden, aranan 3 kişi daha ve alınması gereken ifadeler olduğunu ve bölgedeki bazı işyeri ve evlerin güvenlik kameralarının incelenmesi gerektiğini söyledi.

Faysal Güden, mahkemeden, zanlıların 8’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi 3’er günle sınırlandırdı.

Yargıç Umut İnan, zanlıların, 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 10:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104