banner6

Kar maskeli sopalı saldırganların kimlikleri belirlenmeye çalışılıyor

banner37

​​​​​​​ Lefkoşa’da içinde bir çiftin bulunduğu salon araca sopalarla zarar veren kar maskeli 4 saldırgandan biri olduğu suçlamasıyla E.S. isimli kişi tutuklandı

Kar maskeli sopalı saldırganların  kimlikleri belirlenmeye çalışılıyor
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da içinde bir çiftin bulunduğu salon araca, ellerindeki sopalarla zarar veren kar maskeli dört saldırgandan biri olduğu şüphesiyle E.S. isimli kişi tutuklanırken, polis diğer üç saldırganın peşine düştü.

“Kasti hasar”, “Tecavüz-i alet taşıma”, “Rahatsızlık” ile “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı E.S, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 07.01.2022 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Lefkoşa’da umumi bir yer olan Dr. Fazıl Küçük Bulvarı Cyprus Life Hastanesi karşısında bulunan toprak alan içerisine Lefkoşa’da sakin B.K.’ye ait B.C.Ş.’nin kullanımında bulunan SU 792 plakalı aracı park ettikleri esnada üzerinde plaka olmayan Suzuki Swift marka gri renk bir araç içerisinden inen kimliği meçhul kar maskeli 4 erkek şahsın tasarruflarında bulundurdukları tecavüzkar alet olan ahşaptan mamül sopalar ile yaklaştıklarını anlattı.

Polis memuru Kazım Sevinç, saldırganların konu aracın ön kaput kısmına vurup batık oluşmasına ve sağ arka kapı üzerinde yine sopa ile vurarak batık oluşmasına sebebiyet verip kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratıp rahatsızlık vererek uygunsuz tavrı harekette bulunduktan sonra olay yerinden ayrıldıklarına vurgu yaptı.

Sevinç, 10.01.2022 tarihinde mesele ile ilgili KGYS görüntülerinden yürütülen tahkikat neticesinde olayda kullanılan aracın KJ 057 plakalı araç ve konu aracı kullanan zanlının tespit edilmesi sonucu Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği, Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Sevinç, olayda kullanılan KJ 057 plakalı aracın emare olarak zapt edildiğini anlattı. Tahkikatın yeni başladığını, alınması gereken ifadelerin yanı sıra cep telefonu dökümlerinin inceleneceğini belirten Sevinç, zanlı ile beraber olan üç erkek şahsın tespiti ayrıca olayda kullanılan sopaların ve kullanılan kar maskelerinin bulunarak emare olarak zapt edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Sevinç, zanlının serbest kalması durumunda aranan kişilere ve emarelere etki etme olasılığı kuvvetle muhtemel olduğundan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110