Kar maskeli soygunun yeni şüphelileri de suçsuz çıktı

banner37

Süheyla Argüden’in 2 Aralık’ta kaçırılması olayıyla ilgili tutuklanan S. Y. ile G. U.’nun meseleyle bağı olmadığı anlaşıldı

Kar maskeli soygunun yeni şüphelileri de suçsuz çıktı
banner90
banner99

SOYGUNLA BAĞLARI YOK… Süheyla Argüden’in kaçırılarak dövülmesi, silahla tehdit edilip soyulması olayını soruşturan polisin, olayın güzergahları olan Dikmen, Gönyeli ve Alayköy’de telefon sinyalleri olduğunu belirlediği S. Y. ve G. U.’nun olayla bağları olmadığı belirlendi, şahıslar serbest kaldı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün, Argüden Kuyumculuk’un sahibi 74 yaşındaki Süheyla Argüden’in, kar maskeli iki şahıs tarafından evinin önünden kaçırılıp, ölümle tehdit edilmesi olayıyla ilgili tutukladığı S.Y. ve G.U. isimli iki şüphelinin olayla bağları olmadığı belirlenerek, serbest kaldı.

banner134
Olayın güzergahları olan Dikmen, Gönyeli ve Alayköy’de telefon sinyalleri olduğundan şüpheli görülen iki kişi geçtiğimiz gün mahkemeye çıkarılmış ve aleyhlerinde üç günlük tutukluluk emri alınmıştı.

Hatırlanacağı üzere meseleyle ilgili tutuklanan ve başka bir soygunun da zanlı olduğu tespit edilen Danyal Özdilaver, Argüden olayından aklanmıştı.

Olay nasıl olmuştu?

Olay, 2 Aralık’ta saat 20.00’de Süheyla Argüden, KL 081 plakalı aracının yanındayken, maskeli iki kişi tarafından zorla aracına bindirilip kaçırılarak, elleri ve ayakları bağlandıktan sonra Dikmen ve Alayköy’e götürülüp, müştekiye ait 9 milimetre çapındaki tabancayı kafasına dayayıp, “Kuyumcu dükkanının anahtarını vermezsen seni öldürürüz” dediklerini, çantasındaki 100 Euro ve bin TL’nin maskeli kişiler tarafından çalınmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75