banner6

Kara kardeşlerin hayatları karardı

banner37

Adaya 130 adet uyuşturucu hap ve 10 gram hintkeneviri ithal eden Talhat Kara 10 ay, hapları sipariş eden ağabeyi Talhan Kara ise 24 ay hapis cezasına çarptırıldı

Kara kardeşlerin hayatları karardı
banner8

Emine UYSAL

Ercan Havaalanı’ndan Ağustos ayı içerisinde 10 gram hintkeneviri ve 130 adet extacy hap ithal eden sanık Talhat Kara 10 ay, hapları sipariş eden ağabeyi Talhan Kara ise 24 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi açıkladı.

banner134

Davanın kararını okuyan Kıdemli Yargıç Hüdaverdi, sanıkların işlemiş oldukları suçların ciddi ve yaygın olarak mahkemelerin gündemini oluşturduğuna vurgu yaptı.

Bu tür suçların toplum huzurunu bozduğuna işaret eden Ulunay, caydırıcı cezaların verilmesinin kaçınılma olduğuna değindi.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay, meseleyi incelediklerinde sanık Talhan Kara’nın kardeşi sanık Talhat Kara’yı uyuşturucuları alıp gelmesi için yönlendirdiğini ve bütün planı kendisinin yaptığının görüldüğünü belirterek, verilecek olan cezada sanıklar arasında ayrıma gidilmesi gerektiğini vurguladı.

Ulunay, 130 adet MDMA hap ve 10 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçlarından sanık Talhat Kara’yı 10 ay ve sanık Talhan Kara’yı da 24 ay hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 09:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104