“Karakol hücresinde kalmak çok zordu”

banner37

18 yaşındaki İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar, Erülkü Süpermarket’ten bin 373 TL değerinde muhtelif markalarda gıda, kozmetik ürünleri, tencere ve tava sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklandı

banner87
“Karakol hücresinde kalmak çok zordu”
banner90
banner8

“ZORUNLULUKTAN DOLAYI YAPTIK”… Mahkemede söz alan zanlılar, “Büyük bir pişmanlık içindeyiz. Tutuklu kalmak çok zor. Akşam karakol hücresinde kalmak çok zordu. Serbest kalıp, karakola imza versek olmaz mı? Zorunluluktan dolayı yaptık” ifadelerini kullandı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen 18 yaşındaki İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar, iki farklı tarihte Erülkü Süpermarket’ten bin 373 TL değerinde muhtelif markalarda gıda, kozmetik ürünleri, tencere ve tava sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Mahkemede söz alan zanlılar, “Büyük bir pişmanlık içindeyiz. Tutuklu kalmak çok zor. Akşam karakol hücresinde kalmak çok zordu. Serbest kalıp, karakola imza versek olmaz mı? zorunluluktan dolayı yaptık” ifadelerini kullandı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Serden’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, zanlıların 13 Kasım’da saat 12.00’de Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’ten bin 373 TL değerinde muhtelif markalarda gıda, kozmetik ürünleri, tencere ve tava sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

Polis memuru Yücel Kuşçuoğlu, kamera kayıtlarının incelendiğini ve zanlıların 11 Kasım tarihinde de yine aynı süpermarketten hırsızlık yaptıklarının belirlendiğini mahkemeye aktardı.

Emarelerin bir kısmının bulunduğunu belirten Kuşcuoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Serden, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75