“Karakolda tutuklu kalamam, üşüyorum”

banner37

Alacak-verecek meselesi yüzünden kaçırılıp bir evde 3 gün alıkonularak dövüldüğü iddia edilen Kashif Mahmoo olayında tutuklu sayısı 3’e çıkarken, yeni tutuklanan zanlının tutukluluğa itiraz sebebi şaşırttı

banner87
“Karakolda tutuklu kalamam, üşüyorum”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta 2 bin 500 Euro alacak-verecek meselesi yüzünden kaçırılıp bir evde 3 gün alıkonularak dövüldüğü iddia edilen Kashif Mahmoo olayında tutuklu sayısı 3’e çıkarken, yeni tutuklanan üçüncü zanlının da adının Usman Ali olması dikkat çekti. Meseleyle ilgili olarak daha önce tutuklanan iki zanlıdan birinin de adı Usman Ali idi.


Önceki gün yakalanan ve tutukluluk talebiyle dün çıkarıldığı mahkemede söz alan Usman Ali isimli zanlı, “ben karakolda kalamam, üşüyorum” diyerek tutuklanmasına itiraz etti ancak mahkeme zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.


Polis, halen Pakistan uyruklu bir kişiyi, emareleri ve bir arabayı aradığına dikkat çekti.


Aynı olayla ilgili tutuklanan zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja’nın 7 günlük tutukluluk süresi ise 10 Ocak’ta dolacak.
 


“Soygun”, “Sirkat”, “Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Usman Ali, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 30.12.2019 tarihinde Haspolat’ta sakin Usman Ali, Lefkoşa’da sakin Hassan Raja, Gazimağusa’da belirlenen Usman Ali ve Girne’de sakin henüz soyadı tespit edilemeyen İrfan (Pakistan) isimli şahısların Kashif Мahmood’u zorla kaçırıp, Usman Ali’nin Haspolat’ta bulunan ikametgahına götürdükten sonra, adı edilenin ellerini ve gözlerini bağladıktan sonra yüzüne tokat ve yumruk vurup boğazını sıktıklarına dikkat çekti.


Polis memuru Aydoğanlı, zanlıların müştekiyi ciddi şekilde darp ettikten sonra tasarrufunda bulunan Samsung 6 Age marka cep telefonunu, 50 TL parayı ve Pakistan pasaportunu aldıktan sonra adı edileni henüz plakası ve markası tespit edilemeyen İrfan isimli şahsa ait bir araç ile Hassan Raja’nın kalmakta olduğu Lefkoşa’daki eve götürerek 1 Ocak tarihine kadar alıkoyduklarına vurgu yaptı.


Olayın polise 1 Ocak’ta intikal ettiğini belirten Bayır, zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja’nın tutuklandığını ve aleyhlerinde 7 günlük tutukluluk emri alındığını belirtti.


Aydoğanlı, olayla ilgili aranan zanlı Usman Ali’nin 3 Ocak’ta tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.


Aydoğanlı, olayla ilgili Pakistan uyruklu İrfan ile İrfan’a ait olan plakası henüz tespit edilemeyen araç ile emarelerin arandığına dikkat çekti.


Polis memuru Ali Aydoğanlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı Usman Ali’nin üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Kıdemli Yargıç Banu Soyer, polisin talebini uygun bularak, zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108