Karantina süresi doldu, teminatla serbest kaldı

banner37

Akıncılar’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a gidip geri döndüğü kamera kayıtlarından tespit edilen E.E., teminata bağlandı

Karantina süresi doldu,  teminatla serbest kaldı
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’ya bağlı Akıncılar köyünde geçtiğimiz hafta askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçtiği ve daha sonra yine aynı yolla Kuzey Kıbrıs’a giriş yaptığı kameralardan tespit edilerek tutuklanan zanlı E.E.,  ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Daha önce karantinada olduğu için tutuklama emri gıyabında alınan E.E., karantina süresini doldurduğu için dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, olguları aktardı.

Aydoğanlı, zanlı E.E.’nin “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme”, “KKTC topraklarından izinsiz ayrılmak” ve “KKTC topraklarına izinsiz girmek” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Aydoğanlı, zanlının 7 Ocak 2021 tarihinde kullanımında bulunan FF 054 plakalı beyaz renk van aracı ile Lefkoşa’ya bağlı Akıncılar köyünde yer alan askeri yasak bölge sorumluluk sahası içerisinde KKTC’den izinsiz olarak çıkıp 1. Derecede Yasak Bölgeyi ihlal ettiğini belirterek, ardından ara bölgeye girip plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen markası meçhul araç sürücüsü ile buluştuktan sonra aynı yoldan KKTC’ye dönüş yaptığının kamera görüntülerinde tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Aydoğanlı, soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

Aydoğanlı, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak adına mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Banu Soyer, zanlının seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması,

5 bin TL değerinde nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75