Karantinadan çıkması bekleniyor

banner37

Türkiye ile Danimarka’daki iki işletmenin ticari yazışmalarını yaptıkları e-posta adresinin hacklenmesiyle ele geçirilen 137 bin Euro’yu teslim alan G.C.E.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Karantinadan çıkması bekleniyor
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Türkiye ile Danimarka’daki iki işletmenin ticari yazışmalarını yaptıkları e-posta adresinin hacklenmesiyle ele geçirilen 137 bin Euro’yu teslim alan G.C.E.’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.


Polis, zanlının tutulduğu polis hücresindeki Covid-19 testi pozitif çıkan bir kişinin temaslısı olması nedeniyle karantinaya alındığını ve karantina süresinin 7 gün sonra biteceğini belirterek, bu sebeple mahkemeye çıkarılamadığını belirtti.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Tunceli, 17 Mart 2021 tarihinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği’ne gelen şikayette 5 Şubat ve 25 Şubat 2021 tarihlerinde Danimarka ve Türkiye’de faaliyet gösteren iki işletme arasında mobilya alışverişi karşılığında ödeme için iki işletme arasındaki yapılan e-posta yazışmalarının hacklenip (ele geçirilip), hesap alıcı bilgilerinin değiştirildiğini belirterek, Türkiye’deki işletmeye gitmesi gereken 137 bin Euro’nun KKTC’de faaliyet gösteren bir işletme hesabına yönlendirildiğini kaydetti.


banner134
Tunceli, paranın söz konusu hesaptan nakit olarak çekildiğinin tespit edildiğini dile getirerek, paraların Girne’de ikamet eden Nijerya uyruklu G.C.E. isimli zanlıya teslim edildiğinin belirlendiğini ifade etti.


Meseleyle ilgili gerekli yerlerle yazışmalar başlatıldığını kaydeden Tunceli, soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.


Zanlının, söz konusu paranın Nijerya’daki bir arkadaşı tarafından kendisine yatırım amacıyla gönderildiğini söylediğini anlatan Tunceli, polis hücrelerinin birinde kalan ve Covid-19 testi pozitif çıkan bir tutuklunun temaslısı olması nedeniyle zanlının karantinaya alındığını ve karantina süresinin 7 gün sonra dolacağını kaydederek, tutukluluk süresinin 7 gün daha uzatılmasını istedi.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75