Kardankuş, tutuksuz yargılanacak

banner37

Pazarlamacı ve tahsildar olarak çalıştığı iş yeri adına tahsil ettiği 27 bin TL’yi sirkat ettiği suçlamasıyla tutuklanan Taşan Kardankuş, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

banner87
Kardankuş, tutuksuz yargılanacak
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Pazarlamacı ve tahsildar olarak çalıştığı iş yeri adına tahsil ettiği 27 bin TL’yi sirkat ettiği suçlamasıyla tutuklanan Taşan Kardankuş’un aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan zanlı, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Halil Drangoz’u tanık olarak dinletti.

Zanlı Taşan Kardankuş’un “Müstahdem Tarafından Sirkat”, “Evrak Sahteleme” ve “Sahte Evrağı Tedavüle Sürme” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Halil Drangoz, şikayet üzerine tutuklanan zanlıyla ilgili yürütülen soruşturma neticesinde, ilk etapta 12 bin 283 TL sirkat ettiği sanılan zanlının, toplamda 27 bin TL sirkat ettiğinin ortaya çıktığını ifade etti.

Drangoz, 2018 yılı içerisinde Girne’de faaliyet gösteren Ramadan Cemil İşletmeleri Ltd. isimli şirkette pazarlamacı ve tahsildar olarak çalışan zanlı Taşan Kardankuş’un, makbuzlarda yazılan rakamlar üzerinde oynama yapmak suretiyle, müşterilerden tahsil ettiği toplamda 27 bin TL’yi sirkat ettiğini kaydetti.

Zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru Halil Drangoz, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna 2 haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması ve KKTC vatandaşı 2 kişinin zanlı lehinde 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75