banner6

Kardeşini ve yengesini bıçakladı

banner37

Haspolat’ta önceki gece Özgün-Cuma Fakı çiftini bıçakla yaralayan kişinin Cuma Fakı’nın kardeşi B.F. olduğu belirlendi. B.F.’nin Fakı çiftinin kızları Aysima’ya kızması sebebiyle iki kardeş arasında tartışma çıktığı ve bıçaklamayla sonuçlandığı belirtildi

Kardeşini ve yengesini bıçakladı
banner99

Ahmet UÇAR

Haspolat’ta Çamurkent olarak bilinen bölgede önceki akşam Özgün-Cuma Fakı çiftini bıçakla yaralayan kişinin Cuma Fakı’nın ağabeyi B.F. olduğu belirlendi.

Evleri yan yana olan iki kardeşin, zanlı B.F.’nin yeğeni Aysima Fakı’ya kızması nedeniyle toprak yol içerisinde tartıştıkları, tartışma sırasında Cuma Fakı’nın ağabeyi B.F.’ye darp girişiminde bulunduğu, bunun üzerine de B.F.’nin hem kardeşini hem de yengesini bıçaklayarak yaraladığı belirtildi.

B.F., dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 3 gün tutukluluk emri alınırken, polis, Özgün Fakı’nın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildikten sonra Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alındığını, Cuma Fakı’nın tedavisinin ise Acil Servis’te devam ettiğini belirtti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, zanlı B.F.’nin “Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kuşak, zanlı ve müşteki Cuma Fakı’nın 24 Ekim 2021 tarihinde, saat 21.00 raddelerinde, Haspolat’ta Çamurkent bölgesi olarak bilinen toprak yol içerisinde, ‘yeğeni Aysima Fakı’ya kızdığı gerekçesiyle’ tartışma çıktığını, Cuma Fakı’nın tartışma esnasında zanlıyı darp etme girişiminde bulunduğunu, zanlının da elinde tutmakta olduğu siyah saplı, toplam uzunluğu 26, ağız uzunluğu ise 15 santim olan bıçağı komşusu olan kardeşinin sağ omuz altına bir defa, sağ arka böbrek hizasına iki defa soktuğunu ve sağ eline saplayarak Cuma Fakı’yı ağır şekilde yaraladığını kaydetti.

Zanlının, olay esnasında kullanılan bıçağı yengesi Özgün Fakı'nın da sol göğsünün alt kısmına saplayarak katle teşebbüs ettiğini dile getiren Kuşak, Özgün Fakı’nın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildikten sonra Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alındığını, Cuma Fakı’nın tedavisinin ise Acil Servis’te devam ettiğini ifade etti.

banner134

Kuşak, zanlının olay mahallinde tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Zanlının evinde mahkeme emriyle arama yapıldığını söyleyen Kuşak, olay esnasında kullanılan bıçağın mutfak tezgahı üzerinde bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

Kuşak, soruşturmanın devam ettiğine, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine ve alınması gerek başka ifadelerin olduğuna vurgu yaparak, zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104