Kardeşinin dövülmesine dayanamadı

banner37

Yiğitler köyünde alacak-verecek meselesi yüzünden, kardeşinin dört kişi tarafından dövüldüğünü gören Erdoğan Kahraman, av tüfeği ile havaya bir el ateş edince tutuklandı.

Kardeşinin dövülmesine dayanamadı
banner99

Emine UYSAL

Yiğitler köyünde önceki gece saat 23.00’te ağabeyi Ahmet Kahraman’ın dört kişi tarafından darp edilmesine dayanamayan ve kavgayı ayırmak için av tüfeği ile havaya ateş açan Erdoğan Kahraman tutuklandı.

Polis, Erdoğan Kahraman’ı, “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu”, “Meskun mahalde ateş etmek” suçlamasıyla, kavgaya karışanlardan Ali Topçu ve Fuat Ateş’i ise “Ciddi darp” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kanteper, 7 Haziran’da, saat 23.00 sıralarında, zanlılar Ali Topçu ve Fuat Ateş’in yanlarında olan ve aranan iki kişiyle beraber, alacak-verecek meselesi ve yapacağı evi teslim etmediği gerekçesiyle Ahmet Kahraman’ın Yiğitler’deki ikametgahının önüne gidip, onu ciddi şekilde darp ettiklerini anlattı.

Kanteper, zanlı Ali Topçu’nun gönüllü ifade verdiğini, zanlı Fuat Ateş’in ise ifade vermediğini belirtti.

Mehmet Kanteper, kavga anında zanlı Erdoğan Kahraman’ın, ağabeyi Ahmet Kahraman’ın dört kişi tarafından darp edildiğini gördüğünü ve evden aldığı av tüfeği ile evin avlusuna çıkarak, havaya bir al ateş ettiğini söyledi.

Zanlı Erdoğan Kahraman’ın gönüllü ifade vererek, suçunu kabul ettiğini belirten Kanteper, her üç zanlının da tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75