banner6

Kardeşinin evinden ziynet eşyası çaldı

banner37

Balıkesir’de kardeşinin evindeki ziynet eşyalarını çalan M. A. teminatla serbest kaldı

Kardeşinin evinden ziynet eşyası çaldı
banner99

Ceren ÖZBİL

Balıkesir’de sakin ağabeyi K.A'nın evinden ziynet eşyalarını çalan M. A. teminatla serbest kaldı. Evindeki eşyaları erkek kardeşinin çaldığını öğrenen K. A., kardeşinden şikayetçi olmadı.

25 yaşındaki zanlı M.A.’nın çaldığı ziynet eşyalarını üç farklı kuyumcuda satıp, sahtekarlıkla 21 bin 250 TL temin edip, iki tane J5 model cep telefonu aldığı, kız arkadaşıyla Türkiye’ye gittiği ve iki ayrı bankaya ödeme yaptığı belirlendi.

“Ev açma”, “Hırsızlık ve Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan M.A., dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cankay İnan'ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Namık Özkan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özkan, 20 Haziran’da, zanlı M.A.’nın, ağabeyinin Balıkesir’deki ikametgahından 22 ayar Trabzon burma seti, 22 ayar yaprak motifli set, dört adet tam cumhuriyet altını ve üç adet 22 ayar bileziği sirkat edip, 27 Haziran’da, Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kuyumcuya giderek, sirkat ettiği Trabzon burması bileziği ve bir adet Trabzon burması olan kolyeyi kendisinin olduğunu beyan edip, satarak, konu işyerinin sahibinden toplamda 9 bin 600 TL’yi sahtekarlıkla aldığını anlattı.

Polis memuru Namık Özkan, konu işyerinin sahibinin bir adet kolyeyi hasarlı olduğundan Türkiye’ye eritmeye gönderdiğini beyan ettiğini ve tasarrufunda bulunan bir adet Trabzon burması bilekliği polise verdiğini kaydetti.

Zanlının 6 Temmuz’da yakalandığını ve gönüllü ifade verdiğini belirten Özkan, zanlının serbest kalması halinde meseleye müdahale etme durumu olmadığını söyleyerek, mahkemeden, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cankay İnan, zanlının seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine ve KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL tutarında şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Zanlı ayrıca haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut yapacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104