banner6

Kardeşinin ölümüne neden olmakla yargılanacak

banner37

Basamağın kırılmasıyla düşen kardeşi Atıf Yılmaz’ın üzerinden kullandığı iş makinesiyle geçerek ölümüne neden olan Saqıp İlyas mahkemeye çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Kardeşinin ölümüne neden olmakla yargılanacak
banner151

Emine UYSAL

Balıkesir’de meydana gelen iş kazasında kepçenin basamağının kırılmasıyla düşen kardeşi Atıf Yılmaz’ın üzerinden kullandığı makinesiyle geçerek ölümüne neden olan Saqıp İlyas, dün mahkemeye çıkarılarak, ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

“Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne neden olmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 17 Ekim’de saat 11.20’de Balıkesir ovasında Kanlıdere mevkiinde kepçe ile ilerleyen Saqıp İlyas’ın, kepçe üzerinde sol kısmındaki basamağın üzerinde duran Atıf İlyas’ın basamağın kırılmasıyla düştüğünü söyledi.

Kuşçuoğlu, Saqıp İlyas’ın, yere düşen kardeşi Atıf İlyas’ın kepçe ile üzerinden geçip, ölümüne neden olmakla methaldar olduğunu belirtti.

Atıf İlyas’ın olay mahallinde yaşamını yitirdiğini belirten Kuşcuoğlu, tahkikatın tamamlandığını söyledi.

Kuşçuoğlu, 5 yıldır çalışma izinli olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Teminat duruşması sonrasında yakınlarına sarılan Saqıp İlyas, gözyaşlarını tutamadı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 09:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110