banner6

Kardeşler ileride yargılanacak

banner37

Ercan Havaalanı’ndan giriş yaparken tasarrufunda 130 adet extacy ve 5 gram esrar bulunan çocuk teminatla serbest bırakılırken, uyuşturucuları sipariş eden 19 yaşındaki ağabeyi cezaevine gönderildi.

Kardeşler ileride yargılanacak
banner151 banner143

Emine UYSAL

Ercan Havaalanı’ndan giriş yaparken tasarrufunda 130 adet extacy ve 5 gram esrar bulunan çocuk teminatla serbest bırakılırken, hapları sipariş eden 19 yaşındaki ağabeyi cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki kardeş, dün teminat maksatlı olarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 14 Ağustos’ta saat 13.30’da Ercan Havaalanı’ndan giriş yapmak isteyen 17 yaşındaki zanlı T.K’nin üzerine narkotik köpeği Cindy’nin tepki vermesiyle yapılan aramada, tasarrufunda 130 adet uyuşturucu hap ve 5 gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğunu kaydetti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlı T.K’nin uyuşturucu hap ve maddeyi ağabeyi zanlı Talhan Kara’nın yönlendirmesiyle ithal ettiğinin tespit edildiğini belirtti.

Kurtbir, zanlı Talhan Kara’nın da havaalanında tespit edilip, tutuklandığını kaydetti.

Zanlıların gönüllü ifade verdiklerini belirten Kurtbir, uyuşturucu maddelerin bir kısmını içmek, bir kısmını da müşteri bulmaları halinde ise satmak için ithal ettiklerini beyan ettiklerini anlattı.

Soruşturmanın devam ettiğine ancak zanlıların etki edemeyeceğine vurgu yapan Kurtbir, iki zanlının da mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlı Talhan Kara’nın iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine, zanlı T.K’nin ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 13:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104