Karısını satana 15 ay, kız arkadaşını satana 12 ay

banner37

Girne’de sosyal medya üzerinden pazarlık yaparak biri karısına, diğeri de kız arkadaşına para karşılığı fuhuş yaptırtan Ferdi Yıldırım ile Yakup Can Cuhadar hapse mahkum edildi

banner87
Karısını satana 15 ay, kız arkadaşını satana 12 ay
banner90
banner99

KADIN BEDENİNİN EŞYA GİBİ KULLANILMASI… Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Meltem Dündar, sanıklara verilecek olan cezanın ‘insan ticareti’ ve ‘kadın bedeninin eşya gibi kullanılmasını engelleyici’ olması gerektiğine vurgu yaptıktan sonra, sanıkların fahişelik yaptırdığı kadınlardan birisinin karısı, diğerinin de kız arkadaşı olmasını aleyhlerine ağırlaştırıcı bir etken olduğunun altını çizdi.

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de, sosyal medya üzerinden pazarlık yaparak karısına ve kız arkadaşına fuhuş yaptıran ve bu yolla kazanç elde eden Ferdi Yıldırım ile Yakup Can Cuhadar isimli sanıkların davası karara bağlandı.

“Fuhuşa teşvik” ve “Fahişelik yaptırma” suçlarından aleyhine getirilen davaları kabul eden sanıklar, davalarını bitirmeye hazır olduklarını belirttikten sonra dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına savcı Ali Hidayet, sanıkları aleyhlerine getirilen suçlardan itham etti.

Sanıkların itham edildikleri suçlamaları kabul etmelerinin ardından Yargıç Meltem Dündar, sanıkları kendi ikrarları, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiğini açıkladı.

Dündar, sanıkların “Fuhuşa teşvik” ve “Fahişelik yaptırma” suçlarından methaldar olduklarını belirterek, söz konusu suçların kaza mahkemelerinde görülen en ağır suçlar kapsamında olduğuna dikkat çekti.

Fahişelik yaptırmanın hem toplumsal ahlaka, hem de toplum arasında cinsel yolla bulaşan hastalıkların yayılmasına sebep olabileceğine işaret eden Dündar, bu tür suçların kamusal düzeni açıkça ihlal ettiğine vurgu yaptı.

banner134
Dündar, sanıklara verilecek olan cezanın ‘insan ticareti’ ve ‘kadın bedeninin eşya gibi kullanılmasını engelleyici’ olması gerektiğine dikkat çekerek, bu bağlamda sanıklara hürriyeti bağlayıcı ceza verilmesini uygun bulduğunun altını çizdi.

Sanıkların fahişelik yaptırdığı kadınların birinin karısı, diğerinin de kız arkadaşının olmasını sanıklar aleyhine ağırlaştırıcı bir etken olduğunu belirten Dündar, sanıkların ülkemizde herhangi bir sabıklarının olmayışını ve adaletin erken tecelli etmesine katkı göstermelerini de sanıkların lehine değerlendirdiğini söyledi.

Dündar, sanıkların aleyhine ve lehine olan hususlara değindikten sonra sanık Ferdi Yıldırım’a 15 ay, sanık Yakup Can Cuhadar’ı ise 12 ay hapse mahkum ettiğini açıkladı.

Olay nasıl olmuştu?

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri, 25 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirdikleri operasyonda, sosyal medya üzerinden pazarlık yaparak, ev, otel veya içerisine yatak yerleştirdikleri minibüs içerisinde fuhuş yapan ikisi kadın 4 kişiyi suçüstü yakalamıştı.

Erkeklerle para karşılığında cinsel ilişkiye girdikleri belirlenen kadınlar polis tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakılmış, ancak söz konusu kadınları başka erkeklere para karşılığında satan Ferdi Yıldırım ile Yakup Can Cuhadar tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında sanık Ferdi Yıldırım’ın karısını, Yakup Can Cuhadar’ın ise kız arkadaşını pazarladığı ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75